Volejte 737 216 129
Po - Pá 10:00-18:00

Blog

Root

Co je homeopatie?

Co je homeopatie?

Homeopatie je přírodní, velmi účinná a přitom zcela bezpečná léčebná metoda. Ve vyspělých státech světa představuje homeopatie nejrozšířenější obor takzvané 'alternativní' medicíny. Cílem a posláním homeopatické léčby je obnovení zdraví a harmonie organismu, nikoli jen potlačování nepříjemných stavů, aniž by byla odstraněna jejich příčina.

Co je to ájurvéda?

Co je to ájurvéda?

Slovo ájurvéda se dá přeložit jako věda o životě (ayur – život, veda – věda). Jedná se o nejstarší ze zachovaných systémů léčení založených na přírodních zákonech. Cílem ájurvédy je najít rovnováhu na fyzické, duchovní a duševní úrovni.

Zodpovědnost vůči životnímu prostředí

Zodpovědnost vůči životnímu prostředí

Chceme, aby jste věděli, že hledáme řešení jak dopravit k Vám Vaše objednávky bez poškození a zároveň co nejméně zatížit přírodu obalovými materiály. Jako výstelku používáme buď rozmělněné kartony či použité papíry, znovu používáme výstelek našich dodavatelů, anebo využíváme vloček vyrobených z kukuřičného šrotu bez chloru a freonů, které se snadno rozkládají v půdě. Zrovna tak kartony, které používáme na balení, jsou recyklované.

Jarní úklid bez chemie

Jarní úklid bez chemie

S nově přicházejícím jarem máme většinou chuť uklidit celý byt, dům, vytřídit nepotřebné věci ve skříních, komorách. Tímto úklidem pustíme novou energii do svého života.

Rakytník řešetlákový

Rakytník řešetlákový

Často ho známe jako okrasný keř vysazovaný kolem silnic a v parcích. Protože se v minulosti nevyskytoval v žádné knize o léčivých rostlinách, dlouho se nevědělo, že je to velmi prospěšná rostlina. Domovem rakytníku je Kavkaz a Střední Asie. Léčivou drogou rakytníku jsou oranžové plody, které tvoří bohaté shluky, ale těžko se sklízejí, nechtějí se oddělit od větviček. V současnosti se už i pěstují a dají se běžně koupit.

Kafrovník lékařský - Cinnamomum camphora

Kafrovník lékařský - Cinnamomum camphora

Je strom pocházející z Asie (Japonsko), v současné době se pěstuje i v jiných zemích např. Madagaskar, anebo Austrálie. Tam dokonce tak zdomácněl, až začal vytlačovat Blahovičník – potravu pro Koaly. Je to mohutný strom, může dosahovat až výšky 40 metrů, je stálozelený s rozpraskanou kůrou a v jeho korunách najdete kožovité listy voskovitého vzhledu. Má velké množství malých bílých květů a plody jsou tmavé, podobné višním. V domovině se dožívá vysokého věku, údajně až 1000 let.