Doprava zdarma od 1200Kč

8 prostředků, které zaručeně posílí imunitu

Nepodceňujte sílu spánku

Tohle není nic nového. O tom, jak je pro zdraví důležitý spánek, se vás pravděpodobně snažily přesvědčit už vaše babičky, když vás po obědě zaháněly na kutě. A měli pravdu. Dostatečně dlouhý, kvalitní spánek je jednou z nejlepších cest, jak posílit imunitu. Nemyslíme tím ale, že máte strávit deset hodin denně v posteli. To by bylo příliš mnoho. Pro dospělého bývá optimální sedm a půl až osm hodin spánku.

Uvařte si bylinkový čaj

Co takhle hrnek lahodného čaje, který si zamiluje celá rodina? Výborný je kupříkladu sypaný bylinný čaj BILEGRIA INUMA. Obsahuje pouze bylinky z českých luhů a hájů, jako je echinacea, rakytník nebo jitrocel. Právě díky tomu je bohatý na vitaminy (zejména C), antioxidanty i stopové prvky, je vhodný k posílení imunity dítěte již od jednoho roku, a kromě toho pozitivně působí také na dýchací ústrojí. Do chladných podzimních dnů je proto jak dělaný.

Dopřejte potomkům bylinný sirup

Přemýšlíte, jak posílit obranyschopnost dítěte, které ohrnuje nos na bylinkovým čajem a nerado polyká nejrůznější tablety? Zkuste svému potomkovi nabídnout příjemně sladký bylinný sirup BILEGRIA INUMA. Echinaceu a rakytník kombinuje s kopřivou, jitrocelem a měsíčkem, obnovuje přirozenou vitalitu, a především stimuluje optimální činnost imunitního systému. Stačí dvě až tři lžíce denně, a vaše ratolest bude brzy zase fit.

Doplňujte vitamin D

Vitaminy a minerály je samozřejmě optimální přijímat především ve stravě, nicméně celou denní dávku takto pokryje asi málokdo. Co se týče činnosti imunitního systému, pro tu je zcela zásadní vitamin D. V současné době se však řadí mezi vitaminy, který jsou obecně nedostatkové. Sáhněte tak po kapslích či kapkách, abyste déčka měla v organismu dost. Jako běžná doporučená denní dávka pro dospělého se uvádí 2000 UI, ovšem někteří odborníci se v současné situaci přiklánějí až k 9000 UI.

Nezapomínejte na česnek

Mezi babské rady na imunitu patří kromě užívání medu (jedna lžíce denně) také pravidelná konzumace česneku. Ten je pro posílení obranyschopnosti nedocenitelný, protože dokáže z těla vyhnat bakterie, ale třeba i parazity. Pokud nemáte v oblibě konzumaci česneku v syrovém stavu, přidávejte ho do jídla během vaření. Zařadíte-li ho do každodenního jídelníčku, již během pár týdnů si povšimnete, jak se váš organismus posílí.

Zkuste se otužovat

Už jste někdy slyšeli o tom, že činnost imunitního systému výborně nastartuje otužování? Pokud s ním ale ještě nemáte zkušenosti, je důležité na to jít postupně, abyste si naopak neuškodili. Začněte se pravidelně sprchovat studenou vodou a její teplotu postupně snižujte. Nemusíte se přitom ledovou vodou hned kropit od hlavy až k patě. Klidně si zpočátku otužujte pouze chodidla a plochu těla postupně zvětšujte. Nakonec bohatě postačí, když pod studenou vodou strávíte každý den přibližně dvě minuty, a to ideálně ráno, protože večer byste se chladem zbytečně nabudili.

Udržujte doma vlhký vzduch

Vysoké teploty spolu s vyšší vlhkostí vzduchu pomáhají bránit šíření virů mezi lidmi. Pokud tedy bydlíte v panelákovém bytě, kde ještě navíc hodně topíte, vzduch tu bývá poněkud sušší. Je tak vhodné pořídit si zvlhčovač vzduchu nebo nějaký difuzér (k dostání jsou elektrické či ultrazvukové). Jestliže si vyberete přímo aroma difuzér, můžete do něj přidávat i éterické oleje. Mnohé z nich mají dokonce antibakteriální či protivirové účinky, a navíc vzduch pomáhají dezinfikovat. 

Vsaďte na éterické oleje

Éterické neboli esenciální oleje mají tu výhodu, že místnost nejen příjemně provoní, ale také dokáží příznivě ovlivnit stav lidského organismu. Nejedna vonná silice totiž pozitivně působí na činnost imunitního systému. Zvolte si třeba tea tree, rozmarýn, tymián nebo ravintsaru, které vaši obranyschopnost posílí stejně jako eukalyptus, borovice, máta perná a zázvor. Večer si pak přidejte pár kapiček do aromalampy nebo difuzéru, a dopřejte si zasloužený odpočinek.