Dárek k nákupu od 1500Kč

Spaní s mokrými vlasy?

Snímek obrazovky 2023-06-16 123121

S mokrou hlavou  do postele ne!

Spát s mokrými vlasy není ideální - je to zločin proti zdravým vlasům. A to nejen pro to, že se ráno vzbudíte s účesem Beethovena. Existuje i mnoho vážnějších rizik než je nemožný účes:

  • Zdraví vlasů: Mokré vlasy jsou náchylnější k poškození. Když spíte s mokrými vlasy, můžete je snadno zamotat nebo zlomit. Dlouhodobé spaní s mokrými vlasy může vést k lámavosti, křehkosti a zhoršení celkového zdraví vlasů.
  • Vlasy a pokožka hlavy: Spaním s mokrými vlasy můžete vytvořit ideální prostředí pro růst bakterií a plísní na pokožce hlavy. Vlhké prostředí umožňuje růst mikroorganismů, což může vést k podráždění pokožky a vzniku problémů, jako je lupénka nebo vypadávání vlasů.
  • Chlad: Spaním s mokrými vlasy můžete pocítit zimu. Vlasy mají tendenci udržovat vlhkost, a když spíte s mokrými vlasy, vlhkost se postupně odpařuje do okolí a může vám být chladno. Smrtelná kombinace je pak mokrá hlava a otevřené okno.
  • Peřiny: a nezapomínejme ani na lůžkoviny. Takový péřový polštář můžete spaním s mokrými vlasy  zničit. Vlhký polštář špatně proschne a na plíseň a roztoče v peří máte zaděláno.Snímek obrazovky 2023-06-16 122813

Pokud je to možné, zvažte mytí vlasů s dostatečným předstihem před spaním, abyste měli dostatek času na vyschnutí. Ale známe to všichni, koupel na poslední chvíli, umýt vlasy, ručník do “turbanu” a hurá do postele. Tak takhle raději ne :) Spaní s mokrou hlavou může zničit i vaši jinak precizní péči o vlasy. Ani nejlepší šampóny a séra vám nebudou nic platné, pokud necháte vlasy a pokožku přes noc zapařit ve vlhkém ručníku.

Kvalitní přípravky si můžete vybrat i u nás. Přírodní šampony, kondicionéry nebo séra, která pomohou v boji proti lámavosti a vysoušení vlasu.