Dárek k nákupu od 1500Kč

Odlíčení – denní rituál pro krásu

Proč je odlíčení nutné?

Jen správě odlíčená a vyčištěná pleť bude schopná se správně zregenerovat a zůstane krásně svěží a rozzářená. Určitě ji nezapomínejte pravidelně čistit ani v případě, že se vůbec nelíčíte. Každým dnem se totiž nejen mastí a přirozeně detoxikuje, ale také se dostává do kontaktu s mnoha vnějšími vlivy. Smog, prach, různé další nečistoty, ale i obyčejný denní krém – to vše je třeba z pleti odstranit. V opačném případě by se mohly začít objevovat pupínky, rychleji se tvořit vrásky apod.

Jak často pleť čistit?

Tady platí jedno zásadní pravidlo – pleť je optimální čistit ráno i večer. Ptáte se, proč i večer? Během spánku se totiž pleť přirozeně detoxikuje, potí apod. Možná budete sami žasnout, jak bude vypadat kosmetický tamponek, až jím po probuzení svůj obličej párkrát přejedete. A teď si představte, jak by se vaše pleť musela cítit, kdybyste tento krok vynechali, a rovnou na ni nanesli make-up…

Co k odlíčení pleti použít?

Až budete stát v koupelně u umyvadla, odolejte touze vzít do ruky běžné mýdlo. Touto cestou byste totiž svou pleť zbytečně vysušili, ne-li i podráždili. Zapátrejte raději po čisticí kosmetice, která je speciálně určená na obličej. Vybrat si ten správný přírodní odličovač sice může být tak trochu oříšek, ale s námi se v tom snadno zorientujete.

  • micelární voda – Skvělá volna pro rychlou a důkladnou očistu doma i na cestách. Pleť nejen čistí, ale i hydratuje a zanechává ji příjemně svěží. K jejím výhodám patří také to, že je díky tzv. micelám vhodná i k odlíčení voděodolné řasenky. Nehodí se však pro časté použití, protože pak může pleť vysušit a narušit její ochranný film.
  • odličovací mléko – Jedná se vlastně o emulzi, která pleť velmi jemně zbaví nečistot, zanechá ji jemnou a ochrání ji před vysušením. Bezvadně se hodí pro každodenní čištění, nicméně si nemusí poradit např. s voděodolným líčením, a navíc je třeba po něm použít ještě pleťovou vodou.
  • pleťová voda – Odlíčenou pleť dočistí, pomůže ji zklidnit a podpoří její hydrataci. Dá se však použít i samostatně, např. ráno po probuzení. Určitě ale dbejte na její složení. Některé pleťové vody totiž obsahují alkohol, který pleť může zbytečně dráždit a vysušit.
  • tonikum – Funguje podobně jako pleťová voda, ale s tím rozdílem, že se používá výhradně na předem vyčištěnou pleť. Dočistí ji a dodá jí potřebnou hydrataci. Je ale skvělé i k celkovému posílení pleti, pomáhá lépe fixovat make-up a zvyšuje účinnost krému a dalších pečujících produktů, které následně použijete.
  • rostlinný olej (např. kokosový) – Odličování olejem bylo před pár lety velký hitem, který obletěl celý svět. Na jakém principu funguje? Jedním z postupů je to, že olej naneste na obličej a pečlivě promasírujete. Poté namočíte žínku do horké vody a pleť od zbytků oleje jemně očistíte, čímž se odstraní i voděodolné líčení.

Bez čeho se ještě neobejdete?

Prvním krokem k úspěchu je vybrat si vhodné čisticí mléko či pleťovou vodu. Než se ale do samotného čištění pleti pustíte, je třeba si pořídit i nějaké ty pomůcky. Klasiku představují vatové tampony, které se dnes již běžně vyrábějí ze 100% bio bavlny. Výjimkou už ale nejsou ani pratelné odličovací tampony jako tyhle od české značky SRNECZEK. Kombinují bio bavlnu a bambus, nejsou běleny chlórem a vydrží vám opravdu dlouho.

Hitem posledních let je konjak, který vyniká svými čisticími a exfoliačními účinky. Konjaková houbička SO´BiO obsahuje navíc i extrakt z bambusu, a podporuje tak šetrné odstranění odumřelých kožních buněk. Funguje naprosto skvěle i bez použití kosmetických přípravků a zanechává pleť sjednocenou, svěží a rozzářenou. A jak se s ní tedy pracuje? Velmi snadno! Namočíte ji na tři minutky do vlažné vody, a pak ji můžete bez ostychu použít.