Dárek k nákupu od 1500Kč

Zabarvit, nebo nezabarvit šediny?

Proč šediny ve vlasech vznikají?

Ačkoliv je označujeme jako šediny, šedé úplně nejsou. Jakmile totiž tělo začíná produkovat méně melaninu (většinou mezi 40. a 50. rokem), vlasy o svůj přirozený pigment postupně přicházejí. Místo toho, aby byly dále černé či zrzavé, zůstávají najednou průhledné. Šediny jsou navíc mnohem tvrdší a náchylnější k poškození. Je tedy vhodné trochu obměnit kosmetický arzenál a sáhnout po produktech speciálně určených na šedivé a bílé vlasy. 

Když jste na šediny příliš mladí

Šediny nejsou spojené jen se stárnutím. U mnoha lidí se totiž objevují i v nízkém věku, kdy jsou nejčastěji podmíněné geneticky. Pokud vaši rodiče začali šedivět již v mládí, je dost pravděpodobné, že na tom budete podobně. Šediny ve 20 ale mohou vzniknout také jako důsledek chronického stresu nebo být projevem nesprávné životosprávy. Předčasné šedivění může způsobit například onemocnění štítné žlázy, chudokrevnost nebo „jen“ nedostatek vitaminů. Nejčastěji se jedná o deficit vitaminu B12 nebo biotinu, případně i minerálních látek jako zinek, hořčík nebo vápník.

Přírodní barvení šedivých vlasů

Šediny u mužů většinou vnímáme jako přitažlivé. Vezměte si třeba takového George Clooneyho, který má vlasy prošedivělé už spoustu let. Ženy naopak o prošedivělý účes zrovna dvakrát nestojí, a hledají tak cesty, jak se bílých pramínků zbavit. Nejsnazší cestou je samozřejmě barvení, které můžete buď svěřit kadeřnici, nebo se do něj pustit sami doma. Chcete-li se vyhnout klasickým barvám, které jsou plné amoniaku, resorcinonu a dalších chemikálií, zkuste barvy na vlasy Herbatint. 100% kryjí šediny, jsou vhodné i na citlivou pokožku hlavy a jejich složení je obohacené o regenerační výtažky z osmi bylin. Jednotlivé odstíny pak mezi sebou můžete libovolně míchat, a vytvořit si tak svou jedinečnou barvu.

Jak na barvení šedin hennou?

Šediny můžete zakrýt i zcela přírodní cestou. Zdobí-li váš účes zatím jen pár šedivých pramínků, nepůjde o nic náročného. Stačí si vybrat některou práškovou barvu s obsahem henny a nanést ji klasicky v jednom kroku. Pokud ale máte od přírody tmavší vlasy, které jsou už prošedivělé z 30 a více %, je vhodnější přistoupit k tzv. dvoufázovému barvení. V prvním kroku aplikujete na vlasy jen čistou hennu. Prášek smícháte s vodou, necháte trochu vychladnout a nanesete na čerstvě umyté, alespoň mírně proschnuté vlasy. Přikryjete fólií a ručníkem a necháte alespoň hodinu působit.

Do druhého kroku je vhodné se pustit až poté, co necháte vlasy obarvené hennou alespoň jeden den odpočinout. Henna tak bude mít možnost se ještě trochu rozvíjet. Druhá fáze barvení spočívá v tom, že použijete tmavší barvu (s obsahem indiga). Pokud netoužíte po černém nebo čistě hnědém odstínu, můžete přidat díl henny. Prášek opět smícháte s vodou a nanesete stejným způsobem, jako samotnou hennu v prvním kroku. Ačkoliv je tento postup trochu náročnější na čas, zakryje veškeré šediny. Váš účes tak viditelně omládne, a to i bez požití agresivních chemických barev z drogerie.