Dárek k nákupu od 1500Kč

Nejlepší tipy pro hladký krk a sexy dekolt

Péče by měla být komplexní

Každý den nanášíme na obličej pečující krémy, ruce pravidelně mažeme a alespoň párkrát do měsíce sáhneme po tělovém mléce. Péče o krk a dekolt je pak tím, na co většinou zapomínáme. Jenže právě pokožka na krku a ve výstřihu dokáže prozradit nejen to, jak moc o sebe pečujete, ale i to, jaký je váš skutečný věk. K tomu, abyste viditelně omládli, ale není nutná návštěva plastického chirurga. Prvních vrásek se můžete elegantně zbavit i sami doma.

Bez hydratace to nepůjde

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč bývá pokožka na krku suchá? Je to většinou dáno tím, že se v ní nachází méně mazových žláz i podkožního tuku než jinde na těle. A když se k tomu přidá nedostatek vláhy, pokožka na krku i v dekoltu ztrácí svou pružnost a začíná působit povadle. Zcela zásadní by proto měl být dostatečný pitný režim, kterým uděláte radost nejen své pleti, ale i organismu jako celku. To, že byste se skleničce měli mít ideálně vodu pak určitě připomínat nemusíme.

Jemná pleť si žádá jemný přístup

Taková pokožka na rukou či nohou snese poměrně dost. Ovšem oblast krku a dekoltu potřebuje velmi jemnou péči. I když se to možná nezdá, je poměrně tenká, křehká a citlivá. Toho si lze všimnout například po opalování, kdy tyhle partie zčervenají mnohem dříve než zbytek těla. Zvolený krém či jakýkoliv jiný přípravek sem proto nanášejte opravdu citlivě, abyste pokožku nevytahovaly nebo ji zbytečně nepodráždili. A při pobytu na sluníčku nezapomínejte na ochranný krém s vyšším UV faktorem.

Pomůže vám i přírodní kosmetika

Jak najít vhodný krém na krk a dekolt? Hledejte takový, který nejen vyhladí vrásky, ale také povislou pokožku vypne a pomůže ji zpevnit. Samozřejmostí by měl být i obsah hydratačních a vyživujících složek, které pokožku zvláční a pomohou ji celkově zregenerovat. Krém na krk a dekolt přitom můžete používat už po třicítce, kdy začínají být patrné první známky stárnutí. A protože se pokožka nejvíc regeneruje během spánku, nanášejte ho nejlépe na noc.

Kromě kupované kosmetiky můžete vsadit i na domácí přípravky. Výborný je kupříkladu cukrový či kávový peeling, který by v žádném případě neměl být moc hrubý. Můžete si ho vyrobit z jemně mleté kávy či z lógru (např. z mokka konvičky) smíchaného v poměru 1:1 s kokosovým či olivovým olejem. Pokožka díky tomuto peelingu zůstane krásně vyhlazená, rozzářená a bude se lépe prokrvovat.

Omlazení ledovou masáží

Postrádá vaše pokožka přirozený jas? Vyzkoušejte sílu studené vody či kostek ledu, které fungují ještě lépe. Krk a dekolt nejprve pečlivě vyčistěte, a poté vezměte do ruky kousek ledu. Tím pokožku jemně masírujte za pomoci krouživých pohybů, alespoň po dobu pěti minut. Díky tomu se podpoří mikrocirkulace a pokožka získá zdravý, zářivý vzhled. K masáži můžete kromě kostek ledu použít i face roller či gua shu z drahokamů jako ametyst či růženín, které předtím uložíte na 5-10 minut do mrazáku.

Jak na hladký dekolt pomocí cvičení

Není nutno strávit hodiny ve fitness centru. K tomu, abyste měli hladký krk a sexy dekolt, si vystačíte i s pouhými deseti minutami denně. Chcete-li ale vidět kýžené výsledky, je nutná pravidelnost. Chybu neuděláte, když se cvičení budete věnovat každý den. Cviky zaměřené na zpevnění svalů jako kliky a plank či nejrůznější zvedání činek pokožku na krku a v dekoltu krásně vypnou a vrásky zde se postupně vyhladí.