Dárek k nákupu od 1500Kč

Kafrovník lékařský - Cinnamomum camphora

Je strom pocházející z Asie (Japonsko), v současné době se pěstuje i v jiných zemích např. Madagaskar, anebo Austrálie. Tam dokonce tak zdomácněl, až začal vytlačovat Blahovičník – potravu pro Koaly.  Je to mohutný strom, může dosahovat až výšky 40 metrů, je stálozelený s rozpraskanou kůrou a v jeho korunách najdete kožovité listy voskovitého vzhledu. Má velké množství malých bílých květů a plody jsou tmavé, podobné višním. V domovině se dožívá vysokého věku, údajně až 1000 let.

Dřevo, kůra a listy obsahují silici, která na vzduchu oxiduje a mění se na tuhý, surový kafr. Kafrová silice se z přírodního materiálu získává destilací.Kafr je bezbarvá až bílá vonná hmota, částečně krystalická, obsahující směs terpenických látek. Využití nachází zejména v lékařství a v parfumerii, kde se používá pro přípravu kosmetických a masážních přípravků, parfémů a jemných mýdel. V chemickém průmyslu je pak využíván k výrobě jiných terpenických derivátů, výbušnin, jako změkčovadlo plastických hmot, či jako složka laků a barev. Kafr zbavený safrolu se využívá k výrobě vanilkového a mátového aromatu pro potřeby potravinářského průmyslu.

Ravintsara olej je produkován právě z kafrovníku. Jeho síla je rozdílná podle místa, kde strom vyrostl. Ravintsara olej je bezpečný pro používání  - u dětí, u starších i citlivých lidí a nejsou známy kontraindikace. Pozor neplést s olejem ravensara – ten se získává z jiného stromu a jeho používání bezpečné není!

Éterický olej Ravintsara - Éterický olej Ravintsara Taoasis

  • je vhodný pro všechny věkové kategorie
  • posiluje nervový systém
  • posiluje imunitní systém
  • antibakteriální a antivirový účinek - Coslys - bezoplachový čisticí gel na ruce
  • vynikající pro použití v případech obtížného dýchání, nachlazení, kašle, hlenu, infekcí dýchacích cest, sinusových infekcí
  • pomáhá zklidňovat alergie a infekce.

Nepoužívejte olej přímo na kůži neředěný – je třeba ho smíchat se základním olejem. Při masáži pomůže rozšířit cévy a tak zajistit lepší průtok kyslíku v těle. Kafr se přidává do kosmetických produktů tělové kosmetiky. 

Při problémech se spánkem a stresovými situacemi je třeba ho smíchat s levandulovým olejem.

Je možné jej používat při masážích, aromaterapiích /virózy, nachlazení…./ i vnitřně – dle popisu na obale přípravku.