Dárek k nákupu od 1500Kč

Jak pečovat o pokožku v zimních měsících

Hydrataci berte jako základ

V chladném počasí víc než kdy jindy platí, že je třeba pokožku pořádně hydratovat. Pomůže vám při tom například hydratační tělové mléko Mossa, díky kterému vaše pokožka zůstane sametově hebká a příjemně provoněná svěžími tóny ovoce. Mléko má příjemnou, našlehanou konzistenci připomínající jogurt, a pokožku udrží nejen hydratovanou, ale i vyživenou a na pohled pěstěnou. U podobných přípravků ale pamatujte na to, že je důležité je před odchodem z domu nechat pořádně vstřebat. Jinak by vám totiž snadno hrozily omrzliny. Právě z tohohle důvodu je lepší hydratační přípravky používat spíše na noc.

Vsaďte na hutnější krémy

Zejména v případě, že jste rodiči malých dětí, se vám vyplatí mít doma nějaký hutný krém na zimu. Zkrátka takový, který je mastnější a obsahuje složky jako lanolin, bambucké či kakaové máslo apod. Jedním takovým je Ultra výživný balzám Mádara, který se skvěle hodí na suché loky, ruce, ale i obličej. Poskytne vám spolehlivou ochranu před náročnými povětrnostními vlivy, takže šupinatá kůže si na vás jen tak nepřijde, a navíc zanechá pokožku přirozeně pružnou a na dotek jemnou.

Rozmazlujte pokožku na rukou

Zimní krém na ruce? To je něco, bez čeho se neobejdete. I přes nošení teplých rukavic bývá pokožka na rukou vysušená, či dokonce popraskaná. Pokud se tomu chcete vyhnout, používejte pravidelně, několikrát za den, výživné krémy, které pomohou obnovit ochranný kožní film. Pokud budete chtít z této péče vytěžit maximum, můžete ruce po nanesení krému obalit potravinovou fólií a nechat několik minut působit. Účinné látky tak do pokožky proniknou hlouběji a vaše ručky zůstanou hebké a vláčné.

Nezapomínejte na UV ochranu

Nemusíte se nutně chystat na hory, i ve městě si vaše pokožka, zejména pleť na obličeji, zaslouží patřičnou ochranu proti škodlivým vlivům slunečního záření. Na krém na obličej SPF by během zimních měsíců neměli zapomínat hlavně lidé s křehkou, světlou pletí, která je náchylná k podráždění. Optimální bývá taková kosmetika, která má SPF 30, například ochrana proti slunci SUN LINE Sun+Light Protection. Ta obsahuje UVB i UVA filtry, je vhodná i pro děti či nastávající maminky a chrání pokožku před spálením, vysušením i podrážděním. 

Poctivě se starejte o své rty

Jestli se někde velmi rychle projeví vliv třeskutých mrazů, pak je to jemná pleť našich rtů, která na rozdíl od rukou či hlavy není chráněná čepicí nebo rukavicemi. Jak má tedy péče o rty v zimě vypadat? Základ je mazat, mazat a mazat. Ne zevnitř rumem, ale pěkně za pomoci nějakého balzámu na rty, který byste měli nosit stále u sebe a používat ho, kdykoliv si vzpomenete. Na noc je pak báječný kokosový olej, kterým stačí rty promastit před ulehnutím do postele. Jednou za čas můžete také vyzkoušet i peeling z trochy cukru, medu a olivového oleje. Tuhle směs nanesete na rty, lehce promasírujete a poté pečlivě opláchnete. Pleť vašich rtů tak zůstane hebká, vláčná a bez nepříjemných šupinek.