Dárek k nákupu od 1500Kč

Jak na domácí barvení vlasů

Proč sáhnout po přírodní barvě?

Šetrná barva na vlasy, která účesu dodá krásný, přirozeně působící odstín a zároveň kadeře neponičí, je snem každé ženy. Můžete si zvolit buď 100% rostlinnou barvu, která obsahuj pouze jemně nadrcené bylinky (hennu, indigo, amlu apod.), nebo permanentní barvu, která sice obsahuje určitý podíl syntetických složek, ale i přesto je k vlasům velmi ohleduplná. Ať už se rozhodnete tak, či tak, můžete si být jistí tím, že vám tyhle barvy poskytnou dobrou službu i bez návštěvy kadeřníka.

Permanentní barva na vlasy od Herbatint

Skvělý kompromis ke klasickým barvám představuje značka Herbatint. Pokud je vaším přáním barva bez amoniaku, resorcinolu, parabenů či parfemaci, která přesto dokonale zakryje šediny a z vlasů se nebude vymývat, pak jste právě našli to, co jste hledali. Ve složení barev Herbatint, dermatologicky testovaném na citlivé pokožce, nechybí výtažky z bylinek, které kadeřím dopřejí potřebnou regeneraci a dodají jim neuvěřitelný lesk.

Čistě bylinné barvení s Radico

Pokud chcete svoje vlásky rozmazlovat ajurvédskými bylinkami, pak jsou barvy Radico přesně pro vás. Nečekejte od nich, že vám změní barvu o několik odstínů, protože nepronikají do struktury vlasu. Poradí si však i s šedinami a obalí jednotlivá vlasová vlákna jemnou
vrstvičkou, která vlasům dodá přirozeně působící odstín odvíjející se od vaší přirozené barvy a zanechá vlasy zářivě lesklé, na dotek hebké a celkově posílené.

Jak připravit vlasy na barvení?

Vstát ráno z postele a zběsile se vrhnout do nanášení barvy není úplně dobrý nápad. Vlasy (ideálně 1-2 dny nemyté) je nutné nejprve důkladně rozčesat, aby se z nich odstranily veškeré nečistoty včetně zbytků stylingových produktů. Kadeře nemyjte ani nenavlhčujte (pokud to nevyžaduje konkrétní barva), a i po barvení se alespoň 48 hodin vyhýbejte použití šamponu.

Samotné nanášení barvy

Při rozmíchávání barvy se vám určitě bude hodit tahle sada od Herbatint, v níž kromě štětce najdete praktickou plastovou odměrku a ochrannou plachtu na ramena, která předejte potřísnění oděvu. Jakmile budete mít barvu připravenou, začněte ji do vlasů nanášet pramen po prameni, aby byl výsledek rovnoměrný. Optimální je začít od krku směrem k temeni, jako první obarvit odrosty a konečky si nechat až na úplný závěr. Pokud váš účes již zdobí šediny, věnujte pozornost nejprve jim, aby barva působila dostatečně dlouho. Až budete mít hotovo, zakryjte vlasy fólií a nechte barvu působit podle návodu.