Dárek k nákupu od 1500Kč

5 tipů, jak si v zimě udržet krásné a zdravé vlasy

I v zimě nás dokáže náš účes pořádně potrápit. Ať už jde o zplihlé vlasy pod čepicí, o přesušené konečky vystavované mrazu, nebo o kadeře poletující všemi směry. Jak na to, aby si vaše koruna krásy uchovala svou krásu i během chladných měsíců?

Jako první krok vyměňte šampon

Vlasy mají přes zimu tendenci být sušší, což je dáno tím, že při nízkých teplotách klesá v pokožce přirozená produkce mazu. Pokud ale nosíte pravidelně čepici, pokožka hlavy se zároveň potí, což vede k tomu, že účes mnohem rychleji vypadá mastně. Nenechte se tím ale zmást a nepodlehněte pokušení pořídit si šampon na mastné vlasy. Mnohem lepší naopak bude, když se základem vaší zimní péče o vlasy stane takový produkt, který je určený na suché kadeře. Jedním takovým je sladce vonící hydratační šampon SO´BiO étic s kokosem a kyselinou hyaluronovou. Právě díky těmto dvěma složkám váže ve struktuře vlasů vodu a udržuje kadeře pružné, lesklé a na pohled krásně svěží. 

Vlasy myjte méně a vždy je pečlivě vysušte

Během zimy se obecně doporučuje interval mezi mytím o jeden den prodloužit. Určitě tedy vlasy  nemyjte každý den, pokud to není nutné – vlivem horké chlorované vody by se zbytečně přesušily, u kořínků by naopak byly mastnější a působily by zplihle. Stejně tak platí, že je v chladných měsících důležité mít účes před odchodem z domu opravdu suchý. Pokud byste si v létě vlasy pořádně nevyfoukali (raději teplým, a ne úplně horkým vzduchem) a vyrazily ven, až tak velký problém by to nebyl. Mráz ale dokáže nedostatečně vysušené vlasy poškodit mnohem více než silné sluneční paprsky.

Pravidelně používejte masku

Máte pocit, že když po každém umytí nanesete do délek vlasů přírodní kondicionér, máte vyhráno? Velká chyba! Kondicionér sice povrch vlasů uhladí a zanechá váš účes lesklý, nicméně jako regenerační péče úplně nepostačuje. V zimě je proto lepší pořídit si intenzivnější produkty, mezi něž patří vyživující masky či různé zábaly. Pokud se zdráháte na vlasy nanášet čistý kokosový či olivový olej, pak se vám jistě zalíbí maska Repair & Dry Rescue od Mádary. Navrátí váš účes do kondice díky olejovým složkám, které hloubkově vyživují a regenerují vlasová vlákna, dodávají kadeřím zářivý lesk a chrání je nejen před mechanickým a tepleným poškozením, ale i před vyblednutím barvy.

Dejte sbohem elektrizování vlasů

Hodně suchý vzduch v přetopených místnostech, ale i časté nošení čepic. Obojí vede k tomu, že se vysušují vlasy a pokožka hlavy, což je příčinou toho, proč ve vlasech vzniká statická elektřina. Kromě zvlhčovače vzduchu vám pomohou i různé hydratační přípravky na vlasy. Nemusí jít jen o šampony či masky, ale i o různé bezoplachové spreje – například o tenhle s aloe a meruňkou, který nabízí značka Coslys. Usnadní vám rozčesávání a kadeře hezky vyhladí i přesto, že neobsahuje silikony. Vlasy navíc nijak nezatíží ani neumastí, provoní je po ovoci a budou ho moct používat i malé princezny od tří let.

Nepodceňujte vliv stravy

Pokud přemýšlíte, jak na krásné vlasy, nevystačíte si pouze s kvalitní kosmetikou. Stejně důležité, ne-li důležitější, je to, co jíte. Dbejte na to, abyste se ve vaší stravě objevoval dostatek vitaminů (zejména těch ze skupiny B), ale i minerálních látek, jako je hořčík, zinek, křemík nebo železo. Bez nich by vlasy nejen postrádaly lesk a poddajnost, ale také by mohlo dojít k jejich lámání či zvýšenému vypadávání, stejně jako k tvorbě lupů. Ve jídelníčku by vám tak kromě čerstvého ovoce a zeleniny nemělo chybět ani maso, ryby nebo vejce. V případě, že se některým potravinám z jakékoliv důvodu vyhýbáte, můžete vsadit i na nejrůznější doplňky stravy.