Dárek k nákupu od 1500Kč

Jak na bujný plnovous

Pro muže, kteří vypadají jako drsní, avšak přitažliví dřevorubci, jsou kromě ležérního stylu typické zejména dlouhé vousy. K tomu, abyste je měli i vy, je však potřeba trochu té péče. Vaše snaha se vám ale vrátí – zaručeně si získáte pohledy žen!

Jak vypadá správný plnovous

Mužský plnovous je symbolem moudrosti, atraktivity i rádoby zanedbaného stylu, který ženy tolik přitahuje a který může vaši vizáž změnit téměř k nepoznání. Kromě plnovousu na bradě k němu patří i knír a kotlety, která vám budou růst současně a zakryjí jak tvář, tak bradu i krk. Právě díky tomu, že leccos schovají, hodí se pro každé tvar obličeje. Délka, do níž si svůj porost necháte narůst, je zcela na vás. Nezapomínejte ale, že jakýkoliv styl vousy mají, je potřeba o ně pravidelně pečovat.

Snímek obrazovky 2023-03-06 143425Co vše ovlivňuje růst vousů

Stejně jako u vlasů, i růst vousů ovlivňuje celá řada vlivů, z nichž některé můžete ovlivnit a některé ne. S genetikou, věkem či hladinou testosteronu sice moc nezmůžete, zato se ale můžete zaměřit na svůj životní styl. Vousy ke svému růstu potřebují pestrou, vyváženou stravu, v níž nechybí dostatek bílkovin, ale vitaminů (hlavně C, D a biotinu), zinku, hořčíku a železa. Co naopak nepomůže, jsou kromě rafinovaného cukru a nezdravých polotovarů také cigarety či alkohol.

Pravidelný střih je nutnost

Chcete-li se i vy proměnit v atraktivního dřevorubce, pak je pravidelná péče o vousy naprostou nutností. Základem je nechat vousy několik týdnů růst, jak je jim libo. Protože ale určitě nechcete vypadat jako bezdomovec, vyplatí se mít pod kontrolou vosy na krku spolu s přebytečnými vousy na tvářím a pravidelně je holit. Samotný plnovous pak každým pár týdnů zastřihujte, aby vypadal udržovaně – používejte nejlépe zastřihovač vousů s hřebenem nebo kolečkem pro nastavení délky.

Olej či balzám pro výživu i jemnost

Olej na vousy je skvělý nejen pro změkčení, ale i výživu jednotlivých vousů, a navíc pečuje i pokožku, která se nachází pod nimi a bývá často vysušená až podrážděná. Měl by mít čistě přírodní složení a zároveň nabýt moc mastný, aby vousy neslepoval. Stačí vždy použít pár kapiček a pečlivě je vmasírovat. Plnovous zůstane krásně jemný a přirozeně lesklý a stejně jako pokožka bude chráněný před vysušením i škodlivými vnějšími vlivy. Balzám funguje dost podobě jako olej, jen má hutnější, výživnější texturu, a navíc funguje i jako stylingový přípravek. Hravě uhladí a zafixuje tvrdé, delší vousy, které jinak bývají neposedné, vyživí je a podpoří jejích růst.

Péče o vousy vyžaduje i mytí

Vlasy si dost pravděpodobně myjete (téměř) každý den. I pěstování plnovousu si ale vyžaduje pravidelnou očistu, a to nejlépe na denní bázi. Vousy jsou totiž vystavovány mnoha vnějším vlivům a působí jako magnet na nejrůznější nečistoty. Ty z nich spolu se zbytky pečujících olejů či stylingových přípravků velmi jednoduše odstraní obyčejné mýdlo, které je jako bonus příjemně provoní. A pokud navíc při mytí vousů pečlivě promasírujete i pleť pod nimi, pak podpoříte prokrvení folikulů.

Vousy a styling? Ale jistě!

Prvním krokem k tomu, abyste svůj plnovous zbavili cuchanců a dodali požadovaný tvar, je použití kartáče. Ideálně takového, který má drsnější štětiny – například kančí. Kromě vousů se postará i o pokožku pod nimi, kterou příjemně promasíruje a zbaví ji odumřelých kožních buněk (šupinek). Teprve ve chvíli, kdy máte pečlivě pročesáno, může přijít na řadu styling. K němu se hodí například trocha vosku, který na celý den zkrotí i ty nejvíc neposlušné chloupky a plnovous hezky uhladí a vytvaruje.

Produkty pro péči o vlasy a vousy najdete zde.

Snímek obrazovky 2023-03-06 143905