Doprava zdarma od 1200Kč

I muži by o sebe měli pečovat

Představy o tom, jak by měl vypadat ideální muž, se u žen poněkud liší. Některá má ráda blond vlasy, jiná zase snědou pleť. V každém případě ale platí, že by o sebe „pan dokonalý“ měl alespoň trochu pečovat. A proč k tomu nevyužít přírodní kosmetiku?

Zástupy tubiček na okraji vany a koupelnové poličky přetékající nejrůznějšími krémy patří většinou ženám. Je zkrátka pravdou, že tolik péče mužská pleť ani vlasy zase nevyžadují. Pánové se pravděpodobně spokojí se sprchovým gelem, šamponem na vlasy, deodorantem a něčím na holení. Ti marnivější už mají doma alespoň jeden flakónek toaletní vody a vedle zrcadla jim dost možná nechybí ani gel na vlasy. Co by ale mužům, kteří o sebe chtějí pečovat, určitě nemělo chybět?

U obličeje je základem čištění

Čištění mužské pleti je stejně jako u žen naprosto zásadním krokem. Určitě není dobré se odbývat mýdlem, které pleť zbytečně vysušuje, čímž mohou také začít vznikat různé nedokonalosti. Muži obecně mívají rozšířené póry, což jde ruku v ruce s vyšší produkcí mazu. Pleť tak sice zůstává lépe hydratovaná, ale zároveň je náchylnější k tvorbě pupínků.

Vhodné je tedy vybrat jemný mycí gel nebo pěnu, které pleť dokonale vyčistí a udrží ji vláčnou. Trápí-li vás výraznější nedokonalosti, klidně 2–3krát do týdne sáhněte i po peelingu, který díky mikročásticím mdlou pleť vyhladí, příjemně ji osvěží a zanechá ji zdravě rozjasněnou. A jen tak mimochodem, peeling je navíc cestou, jak zabránit zarůstání vousů.

Ani krému se muži bát nemusí

Muži mají pleť, a pokožku celkově, dosti odolnější než ženy. I tak je ale náchylná k vysoušení, které je jednak vinou každodenního holení a jednak projevem nedostatečné hydratace. Tady přicházejí na řadu jemné emulze či gelové krémy, které se díky lehké konzistenci rychle vstřebávají a nejsou na obličeji nijak cítit. Výhodu mají i v tom, že bojují proti podráždění, zanechávají pleť na dotek hebkou a vláčnou, a když se vhodně vyberou, mohou navíc oddalovat první známky stárnutí nebo pleť chránit díky SPF.

Bez deodorantu to nepůjde

Svěží podpaží je nejen módním doplňkem, který nikdy nevyjde z módy, ale dnes už se tak nějak považuje za základ osobní hygieny. Není nutné hned používat antiperspirant bránící přirozenému odvádění potu z těla. Zcela postačí přírodní deodorant pro muže, který předchází množení bakterií rozkládajících pot. Podpaží tak chrání před nevítaným zápachem, a díky nejrůznějším přidaným složkám o pokožku navíc pečuje tak, aby se zklidnila a zůstala hydratovaná.

Na rty není dobré zapomínat

Možná se to nezdá, ale pleť rtů je velice tenká, a je tak mimořádně náchylná jak k dehydrataci, tak k podráždění od sluníčka a následnému rozpraskání. A čím je to způsobeno? Jemná pleť na rtech totiž nemá žádné mazové žlázy, které by ji udržovaly vláčnou, ani netvoří melanin fungující jako přirozená ochrana před UV zářením. Není tak vůbec od věci nosit v kapse balzám, který rty vyživí, zvláční a zjemní. Nejlépe takový, který rovnou obsahuje SPF.

Upravené ruce jsou vizitka

Není pochyb o tom, že pěstěné ruce jsou vizitkou každého člověka. To, jestli jsou hebké na dotek, čisté a mají pečlivě zastřižené nehty si všimneme hned v momentě, kdy se s někým seznamujeme. Používání krému na ruce by tedy mělo být samozřejmostí nejen u žen, ale i u mužů. Krém pokožce dodá potřebnou výživu i hydrataci, ochrání ji před popraskáním a zanechá ji tak jemnou, že se každá žena nechá ráda pohladit.