Doprava zdarma od 1000Kč

9 způsobů, jak si zaručeně zničit vlasy

Máte křehké, lámavé vlasy z roztřepenými konečky, i přesto, že se o ně pravidelně staráte? Možná by vás vůbec nenapadlo, čím vším své hřívě škodíte. Na vině totiž může být kromě nesprávného fénování také nevhodný styling, a dokonce i obyčejná gumička.

Odbarvování na vlastní pěst

Vlasy zničené tak, že vám nakonec nezbyde nic jiného, než je razantně zkrátit. Přesně tak to bohužel nezřídka dopadá, když se je doma pokoušíte odbarvit. Změnit jejich odstín z tmavě hnědé na platinovou blond je poměrně náročné i pro zkušenou kadeřnici. Pokud se zesvětlovačem nemáte žádné zkušenosti, většinou se vám na první pokus nepodaří trefit váš vytoužený odstín. S dalšími pokusy to nebývá o nic lepší a vlasy trpí a trpí. S jejich kvalitou to jde rychle ke dnu a jediným řešením pak bývají nůžky.

Používání nevhodného šamponu

Časté mytí vlasů nesprávně zvoleným šamponem, je jistou cestou do pekel. Máte-li suché vlasy a koupíte si šampon určený pro ty mastné, zbavíte je přirozeného mazu, kterého se jim příliš nestává. Budou tak ještě sušší, celkově bez života a budou se snáze lámat. Pokud si zase na zplihlé vlasy dáte vyživující šampon plný olejů, zbytečně je zatížíte, takže budou ve výsledku působit jako urousané provázky.

Příliš časté mytí vlasů

Myjte vlasy tak často, jak je potřeba. Přesně tuhle radu vám dá snad každý kadeřník. Jste-li ale zvyklí dopřávat vlasům očistu na denní bázi, zhodnoťte, zda je to opravdu nutné. To, že je mytí již nevyhnutelné, poznáte podle toho, že jsou kadeře u hlavy mastné, celkově zplihlé a bez lesku. Pokud tomu tak není, raději ještě alespoň jeden den počkejte. Příliš častým mytím se totiž vlasy vysušují, stejně jako pokožka hlavy, která pak může svědět, nebo se dokonce olupovat.

Suchý šampon na denní bázi

Suché šampony, ať už ty sypké, nebo ve spreji, jsou skvělým pomocníkem v případě, že si z nějakého důvodu nestíháte umýt vlasy běžným způsobem. Zbaví vlasy mazu, hezky je načechrají, a jako bonus je příjemné provoní. Rozhodně ale neslouží jako náhrada běžného šamponu a tekoucí vody. Při častém používání mohou dráždit pokožku hlavy, což opět poznáte podle nepříjemného svědění.

Spaní s mokrými vlasy

Co vlasům rozhodně neprospívá je chodit spát ve chvíli, kdy jsou mokré, nebo i jen vlhké. Nejenže si tím zaděláváte na kožní potíže jako svědění či lupy (vlhká pokožka se zapařuje a nedýchá), ale také vám vlasy mohou začít nadměrně padat. Bude-li ale nejhůř, vyfoukejte si umyté vlasy alespoň u pokožky, a to zejména v případě, že je máte hodně husté, a konce nechte doschnout. Není to ale dobré praktikovat často, protože mokré i vlhké vlasy jsou dost křehké a snadno se poškodí třením o polštář.

Máchání hřebenem hlava nehlava

Připomíná váš účes vrabčí hnízdo, a tak po vlasech zběsile přejíždíte hřebenem? Zadržte! Tohle je totiž přesně to, co vlasy nejvíce ničí. Jakmile taháte za jednotlivé prameny, snadno se lámou. Nemluvě o tom, když jsou navíc mokré – tady vám jejich zničení hrozí dvojnásob. Na druhou stranu ale není ani dobré česání zanedbávat. Pokud jsou vlasy zcuchané, při rozčesávání se opět snadno lámou, a navíc se v nich usazuje spousta nečistot včetně zbytků stylingových produktů.

Vynechávání ochranných produktů

Než si začnete vlasy fénovat, sáhněte vždy po ochranném spreji či mléku. A totéž platí i u žehlení či kulmování. Velmi vysoké teploty mnohdy přesahující 200 °C kadeřím rozhodně nesvědčí. Při působení tepla totiž dochází k poškození jejich ochranné vrstvy, pramínky se pak snáz poškodí, třepí se jim konečky a ztrácí lesk. Po použití ochranného prostředku se na nich naopak vytvoří tepelný štít a vlasy zůstanou jemné, lesklé a celkově zdravé.

Přehnaný styling

Co škodí vlasům, je naopak i přehnaná péče. Stylingové přípravky mají za úkol usnadnit vám tvarování účesu a udržet ho v požadovaném tvaru. Přílišné množství tužidla či laku ale vaší koruně krásy rozhodně neprospěje. Vlasy zbytečně zatíží, takže budou působit zplihle, jejich pramínky budou slepené a celkově budou působit matně a mdle.

Každodenní culík

Máte ve zvyku vzít každé ráno gumičku a udělat si ten samý culík/drdol, který nosíte už celá léta? Pak se nedivte, že váš účes připomíná spíše slámu. Gumička, která vlasy stahuje, totiž prameny postupně oslabuje a mechanicky je poškozuje. Kadeře jsou pak křehčí a snadněji se lámou, což je důvodem, proč vám ne a ne dorůst do vaší vysněné délky.