Dárek k nákupu od 1500Kč

6 nejlepších přípravků proti ekzému

Není ekzém jako ekzém

Než se podíváme na konkrétní tipy, jak bojovat proti ekzému, pojďme si nejdřív říct, co to ten ekzém vlastně je. Obecně se jedná o chronické onemocnění pokožky, které provází začervenání, puchýřky či stroupky. Typické také je, že je pokožka extrémně suchá, olupuje se a má poškozenou ochrannou bariéru, takže nepříjemně svědí a pne. Jiným případem je pak seborea, pro niž je typická zvýšená produkce mazu (tomu ale budeme věnovat v samostatném článku).

Pro ekzémy je typické, že se vyskytují u miminek, malých dětí a mnohdy i v dospělosti. Atopický ekzém je většinou daný geneticky, objevuje se po celém těle a u většiny osob přetrvává po celý život. Naopak akutní ekzém na rukou i jinde na těle (kontaktní dermatitida) může vzniknout jako důsledek toho, že je pokožka v častém kontaktu s vodou a agresivními čisticími prostředků. Může jít ale i o používání nevhodné kosmetiky, přílišný pobyt na sluníčku nebo nošení nevhodného oblečení a šperků, které způsobí svědivou, začervenalou vyrážku.

Nasaďte vhodnou dietu

Ekzém vyžaduje v první řadě úpravu jídelníčku. Základem stravy by měly být kvalitní bílkoviny, tuky a čerstvá zelenina. Zapomínat byste neměly ani na ořechy a semínka, nejste-li na ně alergičtí. U ovoce je trochu obtížné jednoznačně říci, které je dobré a které ne. Mnohé druhy, jako citrusy, kiwi nebo jahody, totiž patří mezi časté. Vyhnout byste se pak co nejvíce měli potravinám, jako je pšeničná mouka a cukr, nicméně u některých osob bývá problematické i kravské mléko a výrobky z něj.

Dejte na sílu konopné masti

Skvělým produktem, který pomáhá bojovat proti ekzému, je herbální mast HEMPIN. Obsahuje 12 extraktů z bylinek vypěstovaných v Čechách, které jsou rozpuštěné v kvalitním bambuckém másle. Je velmi jemná, má výborné zklidňující účinky a podporuje hydrataci vysušené pokožky. Její předností je to, že se rychle vstřebává a nevytváří na pokožce mastný film, takže ji můžete použít kdykoliv během dne. Třeba po umytí nádobí nebo před odjezdem do práce.

Namažte se kokosovým olejem

Kokosák je úžasný na vlasy, na zuby i pokožku kdekoliv na těle. Pokud zápolíte s ekzémem, zkuste tímto olejem pokožku pravidelně (i několikrát denně) promazávat. Stačí i velmi tenká vrstva, pokožka se jakoby zchladí a svědění se o poznání zmírní. Výhodou kokosového oleje v tomto případě je i to, že díky obsahu vitaminů pokožku vyživí, podpoří její hydrataci a pomůže ji změkčit. Můžete do něj přidat i pár kapiček éterického oleje z levandule, který svědění sníží na minimum.

Naložte se do vany plné humátů

Už jste někdy slyšeli o unikátních účincích huminových kyselin? Ty, které obsahuje unikátní regenerační koupel HUMINOTHERAPY, pocházejí z okolí sibiřského jezera Bajkal. Vynikají vysokou biologickou aktivitou, a skvěle tak pečují o pokožku v každém záhybu těla. Podporují regenerací kožních buněk, a díky tomu jsou efektivní při ekzémech, lupénce i jiných kožních onemocněních. Stačí ji nalít do vany s horkou vodou a v koupeli si 20 minut poležet. Pokožku je poté dobré alespoň hodinu neomývat, aby účinné látky mohly působit opravdu na maximum.

Tip: Regenerační koupel s huminovými kyselinami můžete používat i na ekzém u dětí

Vsaďte na indický neem

Neem neboli nimba je bylinkou, která je dnes známá po celém světe. Má vynikající čisticí, antiseptické a stahující účinky, zklidňuje svědění a podporuje buněčnou imunitu. Funguje v podstatě jako přírodní antibiotikum, ale nepřináší s sebou žádné vedlejší účinky. Nimbu můžete vyzkoušet například ve formě prášku od Indian Natural Hair Care. Ačkoliv je primárně určený na vlasy, bez obav ho můžete aplikovat i na pokožku. Stačí přidat 2-4 lžíce do vany s horkou vodou a po koupeli pokožku pečlivě osprchovat.

Zklidněte ekzematické projevy ve vlasech

Ekzém ve vlasech dokáže být stejně nepříjemný jako kdekoliv jinde na těle. V tomto případě určitě zapomeňte na komerční šampony plné dráždivých sulfátů, které by stav pokožky ještě zhoršily. K pravidelnému mytí vlasů raději používejte 100% přírodní hojivý šampon HUMINOTHERAPY s obsahem huminových kyselin. Nejenže působí protizánětlivě a antibakteriálně, ale také zamezuje šíření ekzému, pomáhá zklidňovat nepříjemně svědění a urychluje regeneraci pokožky.