Dárek k nákupu od 1500Kč

6 kroků pro hezké ruce

Ruce jsou naší vizitkou – prozradí nejen náš věk, ale i to, jestli jsme ve stresu nebo jestli třeba holdujeme cigaretám. To, jak mít krásné ruce a nehty přitom není nic složitého. Péči o ně zvládnete s naprostým klidem i v pohodlí domova.

Nečekejte zázraky na počkání

Péče o ruce sice není nikterak časově náročná, ale na druhou stranu je nutno se obrnit trpělivostí. Pokud jste celé roky nehty i pokožku na svých rukou víceméně zanedbávali, nemůžete čekat, že po prvním použití krému budete mít ručky jako ze škatulky. Vysušená, ne-li dokonce popraskaná pokožka potřebuje čas, aby se pořádně zregenerovala. A tomu vám kromě správné kosmetiky pomůže i kvalitní výživa.

Nepodceňujte mytí rukou

I na něčem tak obyčejném, jako je mytí rukou, se dá leccos zkazit. Ruce je samozřejmě nutné mýt důkladně, aby se z nich odstranily nečistoty i mikroby, ale zase to s hygienou moc nepřehánějte. Pamatuje, že antibakteriální gely a mýdla pokožku zbytečně dráždí a vysušují, stejně jako příliš horká, nebo naopak ledová voda. Ideální je mýt ruce vlažnou vodou za použití tekutého mýdla s neutrálním pH (5,5) a jemně je sušit poklepáváním ručníku.

Pamatujte na vhodný krém

Pokud máte pokožku hodně suchou, určitě neuděláte chybu, pokud budete krém na ruce používat po každém mytí rukou. Až budete vybírat přírodní krém na ruce, řiďte se nejen jeho vůní nebo velikostí balení, ale i jeho konzistencí. Vysušená a popraskaná pokožka potřebuje hutnější produkt s vyšším obsahem olejů či másel, který ji nejen vyživí, ale i zregeneruje. Takový krém navíc na pokožce vytvoří jemný film, a ochrání ji tak před dalším vysušením i podrážděním.

Vyzkoušejte olejovou masku

Pokud přemýšlíte nad tím, jak mít dokonale hebké ruce, pak jim jednou do týdne dopřejte intenzivní péči. Nejprve je důkladně vydrbejte kartáčkem, abyste pokožku zbavili odumřelých buněk. Hned poté můžete přejít k olejové masce. Vezměte dvě lžičky olivového či kokosového oleje, smíchejte ho s dvěma lžičkami medu a dvěma lžičkami citronové šťávy. Tuto směs naneste na ruce, nechte působit 15–20 minut a poté opláchněte vlažnou vodou.

Jednou týdně si upravte nehty

Po použití olejové masky je ideální čas nejen na zkrácení nehtů a upravení jejich tvaru, ale i na zkrocení nehtové kůžičky. A jak se na domácí manikúru vůbec vybavit? Kromě nůžek či kleštiček na nehty je nutností i špachtlička, kterou snadno zatlačíte kůžičku. Případně ji můžete nahradit speciálním olejem s peelingovým efektem. No a samozřejmostí by měl být i kvalitní pilník, a to nejlépe safírový či skleněný, protože ty jsou vhodné i na křehké nehty.

Dopřejte rukám uvolňující masáž

Nejsou to jen pokožka a nehty, co na našich rukou trpí. I svaly a klouby jsou hodně namáhané, a proto je vhodné jim navrátit ztracenou energii. Buď můžete zajít přímo do kosmetického salónu, nebo si masáž rukou dopřejte doma. Začněte u konečků prstů a pokračujte přes předloktí až k lokti. Vytvářejte při tom pouze jemný tlak a masírujte pokožku krouživými pohyby. Poté promasírujte všechny prsty, hezky jeden po druhém, opatrně je protáhněte a na úplný závěr věnujte pozornost ještě dlaním. Tady můžete klidně vyvíjet větší tlak – zaleží, co je vám příjemné.

Zatočte s pigmentovými skvrnami

Právě hřbety rukou jsou místem, kde se rády tvoří pigmentové skvrny. Za jejich vznik může kromě slunečního záření i věk, a není přitom výjimkou, že se objevují už kolem 30. roku života. Kromě speciální kosmetiky s bělícím účinkem, která skvrnky pomáhá zesvětlovat, je vhodné myslet i na prevenci. Používejte proto kosmetiku s obsahem UV filtrů a antioxidantů, abyste pokožku chránili před náročnými vnějšími vlivy způsobujícími předčasné stárnutí buněk.