Dárek k nákupu od 1500Kč

6 důvodů, proč mít v kabelce suchý šampon

Chcete-li mít i během náročného dne krásně objemné vlasy, které vypadají, jako byste si je právě umyla, pak by vám v kabelce neměl chybět suchý šampon. Jakmile bude mít váš účes „bad day“, tenhle záchranář ho spolehlivě oživí doslova během minutky.

Co si budeme povídat, suchý šampon je jedním z nejlepších moderních vynálezů, který ocení hlavně dlouhovlásky. Už dávno přitom nejde jen o ten bílý prášek zanechávající na vlasech nepříjemný našedlý povlak. Suchý šampon se dnes vyrábí ve formě spreje, a to v mnoha a mnoha variantách. Může tak vonět třeba po květinách či kokosu nebo být speciálně vyrobený pro tmavé vlasy.

Zachrání neumyté vlasy

Tohle je vlastně primární účel toho, proč suchý šampon vůbec vznikl. Nemáte-li zrovna čas si ráno před odchodem do práce umýt si hlavu, pak tenhle pomocník díky obsaženému škrobu rychle zbaví vaše vlasy mastnoty. Úplně nejlepší je po jeho použití vlasy sepnout do culíku, copu nebo ležérního drdolu. Vůbec nikdo tak nepozná, že váš účes ještě ráno zoufale volal po umytí, které tak můžete o den odložit.

Dodá účesu objem

Suchý šampon má tu výhodu, že vlasům rychlostí blesku dodává objem, což oceníte zejména jakožto majitelé jemných vlasů, které často působí zplihle. Suchý šampon je na rozdíl od spousty stylingových produktů velmi lehký, takže kadeře zbytečně nezatěžuje ani neslepuje. Jakmile ho na ně nastříkáte, lehce se nadzdvihnout od kořínků, natuží se a získají přirozenou plnost na celý den.

Krásně vlasy provoní

Která žena by netoužila po koruně krásy, která svou vůní bude svádět k políbení? Ale také vám přijde, že vůně šamponu, který používáte, ve vlasech moc nevydrží? I to je další důvod, proč začít používat suchý šampon. Jistě, není to parfém, takže od něj nemůžete čekat zázraky. Vlasy provoní sice jemně, ale výhodu to má v tom, že se nebude bít s vaším milovaným parfémem. 

Usnadní vám styling

Určitě to znáte, máte čerstvě umyté vlasy, které se nechtějí nechat zkrotit. Jsou jemné, lesklé a kloužou po sobě tak, že je téměř nemožné z nich vytvořit nějaký účes. Právě po použití suchého šamponu vaše vlasy zhrubnou, takže po sobě nebudou klouzat a půjdou vám mnohem snadněji vyčesat do vytouženého účesu. Tohle je navíc jeden z těch mometnů, kdy ho můžete trochu nastříkat nejen ke kořínkům, ale i do délek.

Oživí účes na cestách

Mít v kabelce nebo batohu malé balení suchého šamponu rozhodně není od věci ani v případě, že se vydáváte na cesty. Nedocenitelný je zejména v případě, kdy vás čeká pobyt pod stanem. Právě v takových situacích nemáte nikdy jistotu, že bude možnost si kadeře umýt běžným způsobem. Jakmile přijde krize, svůj účes jednoduše přestříkáte, a bude opět vypadat svěže.

Rychle zamaskuje odrosty

Ještě nebyl čas zajít ke kadeřnici, ale váš účes už zoufale volá po barvě či přelivu? Vsaďte na barevný suchý šampon! Šediny sice úplně nezakryje, ale pouze je zamaskuje. S čím si ale dokáže poradit je to, že vám pomůže zmírnit přechod mezi barvenými vlasy a odrosty, a účes tak hezky oživí. Nastříkáte ho přímo na odrosty a vlasy v těchto místech nebudete nijak pročesávat.

Jak suchý šampon správě používat

Suchý šampon není totéž, co lak na vlasy. A jak s ním tedy správě zacházet? Nejlépe funguje, rozdělíte-li vlasy pěšinkou a postupně berete jednotlivé pruhy vlasů od jednoho ucha k druhému. Poté postupujte od temene směrem ke krku. Suchý šampon přitom nanášejte ke kořínkům ze vzdálenosti zhruba 10-15 cm. Jednu až dvě minutky ho nechte působit, poté pokožku hlavy promasírujte a vlasy lehce pročešte.