Dárek k nákupu od 1500Kč

Naděje tinktura krvečistící extrakt T20 50ml

125 Kč
Skladem (1 ks)

Směs kopřivy, jetele, pampelišky a řebříčku, bylin s vyzkoušenými účinky na klinikách v Kalifornii. Podpora normálního složení krve, cirkulace krve, srdeční a cévní funkce, udržování normálního krevního tlaku, povzbuzení vitality a imunity.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Směs kopřivy, jetele, pampelišky a řebříčku, bylin s vyzkoušenými účinky na klinikách v Kalifornii. Podpora normálního složení krve, cirkulace krve, srdeční a cévní funkce, udržování normálního krevního tlaku, povzbuzení vitality a imunity. 

Užívání tinktury

  • Po protřepání 25 kapek 3x za den. 

Kopřiva dvoudomá

Všeobecně známá rostlina se žahavými chlupy na listech i na stonku vyskytující se v mírném pásmu ve většině Evropy. Roste typicky na lužních a zaplevelených stanovištích a mnohdy je považována za obtížný plevel. Na druhou stranu je vysoce oceňována pro své rozmanité a často skutečně vysoce příznivé účinky na lidský organismus. Biologicky aktivní látky se vykytují prakticky v celé rostlině, běžně se používá list, nať, plod (prakticky výlučně na obklady), či kořen. Obsahové látky se přitom v jednotlivých orgánech liší. V listech a nati se vyskytují hlavně flavonoidy, karoteny, fenolkarbonové kyseliny, fytosteroly, vitaminy B a bohatě obsažené minerály, zejména draslík, křemík, vápník a železo. Pro kořeny jsou charakteristické steroly, lignany a polysacharidy, pro plody poměrně vysoký obsah oleje s dominantní nenasycenou kyselinou linolovou a vitamín E. V žahavých chlupech jsou hlavní složkou aminy typu acetylcholinu, histaminu, serotoninu a kyselina mravenčí. Kopřiva působí blahodárně na srdce a cévy, příznivě ovlivňuje krevní oběh a kvalitu krve. Dodává tělu energii, povzbuzuje vitalitu, tlumí pocit těžkých a unavených nohou. Pomáhá udržovat prostatu v normálním stavu, příznivě působí na dýchací cesty, pomáhá udržovat čistou a kvalitní pokožku. Podporuje imunitní systém, povzbuzuje obranyschopnost.

Jetel luční

Jetel je vzpřímená, až 50 cm vysoká vystoupavá, vytrvalá bylina s listy na stonku i v přízemní růžici. Květní hlávka je růžově červená, ale i bílá, s příjemnou vůní. Původně se vyskytovala v Evropě a Asii, ale rozšířila se i na další kontinenty, do Ameriky jej přivezli britští kolonisté. Patří k hospodářsky významným rostlinám, hojně se pěstuje v četných odrůdách, je nenahraditelnou součástí pastvin pro hospodářská zvířata. Pro podpůrné účinky na lidský organismus se používají květní hlávky, které obsahují glykosid tricholin, fytoestrogen kumestrol, silici, třísloviny, organické kyseliny, isoflavony genistein, formononetin, dadzein aj. Jetel je častou složkou čajových směsí pro jeho příjemnou vůni a chuť, v některých zemích se používá i v kuchyni, a to v syrovém stavu (saláty) i tepelně upravený (jako špenát).  Je prospěšný pro kardiovaskulární systém, příznivě ovlivňuje srdeční funkci, zvyšuje a pevnost cévních stěn, pomáhá udržovat normální krevní tlak. Zmírňuje průběh menopauzy, usnadňuje ženám překonávat její nepříjemné projevy jako jsou návaly horka, pocení, neklid a podrážděnost. Posiluje pevnost kostí. Je často doporučovanou rostlinou v rekonvalescenci.

Smetanka lékařská (pampeliška)

Velmi rozšířená vytrvalá rostlina vyskytující se na celé severní polokouli. V některých oblastech se pěstuje pro přípravu salátů. Její latinský název Taraxacum pochází z perštiny a objevil se kolem roku 900.  Historie použití pampelišky je však mnohem starší, její příznivé účinky na organismus znali již staří Římané. V Evropě první zmínky pocházejí z Walesu ze 13. století. Pampeliška se využívá celá, po sklizni těsně před odkvětem, podobně se používají samostatně její květ, list i kořen. Je bohatá na obsahové aktivní látky, typické pro ni jsou hořčiny a fytosteroly. Za zmínku stojí i obsah flavonoidů, fenolkarbonových kyselin a kumarinů. Podstatný je obsah minerálů, zejména draslíku a vitaminů A, B, C, D. Kořeny na podzim obsahují až 40 % inulinu. Právě díky obsahu inulinu pampeliška působí ve střevním traktu jako prebiotikum a přispívá k jeho správné funkci. Usnadňuje trávení, pomáhá udržovat fyziologickou kyselost v žaludku. Podporuje činnost vylučovací soustavy, napomáhá detoxikaci organismu. Listy pampelišky nebo její šťáva jsou častou součástí jarních očistných kúr.

Řebříček obecný

Vytrvalá bylina dosahující výšky až 80 cm, která je rozšířena téměř po celém světě (kromě Jižní Ameriky a Antarktidy). Roste převážně na suchých stanovištích od nížin až do hor. Účinky řebříčku byly známy již v antických dobách před více než 3 tis. let. Jeho latinské jméno Achillea pochází od hrdiny trojské války Achilla, který měl řebříček používat k léčbě svých bojovníků. Od té doby se stal řebříček neoddělitelnou součástí léčitelské tradice v Evropě, Asii i v Severní Americe. Dnes se řebříček používá nejčastěji ve formě alkoholových extraktů z čerstvých nadzemních částí rostliny sklizené ve fázi kvetení. Běžné je též použití řebříčku v čajích a v neposlední řadě se aplikuje jako přísada do koupele. Z rostliny se pro podpůrné účely využívá nať nebo i samostatný květ. Rostlina obsahuje éterický olej s azulenem a dalšími více než 100 popsanými složkami, dále hořčiny, flavonoidy, kumariny, glykosidy a třísloviny. Řebříček příznivě ovlivňuje metabolismus tuků, pomáhá udržovat normální hladinu cholesterolu v krvi, pomáhá při snižování tělesné hmotnosti. Blahodárně působí na cévní funkce a na močový trakt, usnadňuje trávení. Zmírňuje průvodní projevy menstruačního cyklu, zklidňuje dýchací cesty při podráždění.Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinné tinktury, kapky
Objem: 50 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo (1)

Výroba bylinných tinktur probíhá v provozu certifikovaném Ministerstvem zdravotnictví. Bylinné produkty jsou zpracovávány bez chemických a konzervačních přísad.

doplnek-z-bylin-pro-regeneraci-zenskeho-organismuMajitelkou společnosti je paní Mgr. Jarmila Podhorná, která vždy milovala přírodu a její dary, tak se její záliba stala i povoláním. Studovala, získávala informace v oblasti lidského organismu i alternativní medicíny. Pro výrobu bylinných tinktur a vznik firmy Naděje se rozhodla ve chvíli, kdy studovala „ Herbář léčivých rostlin „ pana Janči a Zentricha s obsahem o novém léčebném směru – gemmoterapie a možnosti významného působení výtažků z pupenů rostlin – gemmoterapeutik na lidský organismus. Přání Mgr. J. Podhorné bylo a je, aby lásku k lidem a její zkušenosti v oblasti gemmoterapie i alternativní medicíny předala především nemocným. Specializovala se na výrobu přípravků bez nežádoucích účinku a cenově dostupných, které působí na organismus příznivě jako prevence i regenerace a zlepšení stavu při různých zdravotních problémech.

 

Firma v současné době má v sortimentu více jak sto druhů bylinných tinktur. Mimořádně účinné jsou tinktury vyrobené z pupenů rostlin. Rostlina v pupenech přechovává svůj genetický potenciál, proto v nich shromažďuje nejcennější látky, které tělo zotavují a současně vytváří i obranný mechanismus – prevenci proti nemocem. Kombinací tinktur vznikly „kúry“, jsou to sestavy složené z několika tinktur bylinných i z pupenů. Společně mohou komplexně působit na organismus a léčit i zlepšovat zdravotní stav.

Postupným vývojem firmy Naděje Mgr. J. Podhorná objevila další možnosti zvýšení účinku samotných tinktur a to v první fázi o energii včelího biopole . Byly vybrány některé tinktury na specifické problémy a ošetřeny včelím biopolem a tato účinnost založená na energetickém působení je nejvyšší po dobu tří měsíců.

V druhé fázi vznikly patentově chráněné – gemmoglukany. Celkem je deset tinktur v 50 ml lahvičkách (zařazují se do speciálně sestavovaných kúr).

Další řadou produktů jsou masti, oleje a výluhy, které doplňujeme k sestavě pro léčbu. Firma Naděje dodává do lékáren i většině našich předních velkoobchodů, kteří mají svoje obchodní sítě po celé ČR i v zahraničí. Firma se v průběhu let rozrostla až do dnešní podoby a o naše výrobky je stále větší zájem jak na Českém trhu tak i v zahraničním trhu. Výrobky jsou certifikovány jako potravinové doplňky.