Doprava zdarma od 1000Kč

Víte, jaký je rozdíl make-upem či BB creamem? A který z nich bude vaší pleti nejlépe sedět?

Make-up jako nestárnoucí klasika

Ze všech produktů, o kterých tu bude řeč, nabízí nejvyšší krytí, a poradí si tak nejen s drobnými, ale i výraznějšími nedostatky. Na trhu dnes bez problémů seženete i výrazně krycí make-up vhodný na akné nebo na jizvičky. Sahat tak po korektoru už dost často ani není potřeba. Make-up přitom má přitom nejen klasickou tekutou či krémovou konzistenci, ale může být i pěnový, kompaktní nebo pudrový. A dost často je navíc obohacený o různé pečující látky pro výživu, hydrataci nebo rozjasnění pleti.

Odlehčení v podobě tónovacího krému

Nechcete-li svou pleť zbytečně zatěžovat, protože nemáte co skrývat, pak pro vás přírodní tónovací krém bude tím pravým. Vytvoří na pleti přirozeně působící líčení, a přesto jí dodá upravený vzhled. Je proto vhodný především pro mladé dívky, nebo naopak starší ženy, které už si na výrazný make-up příliš nepotrpí. Stejně jako u make-upu i u tónovacího krému platí, že by měl co nejpřesněji odpovídat odstínu vaší pleti. Určitě ho proto v obchodě nezkoušejte na hřbet ruky, jak je zvykem, ale naopak přímo obličej nebo na krk těsně pod čelist.

Asijský hit jménem BB cream

BB cream s SPF se stejně jako tónovací krém liší od make-upu svou lehoučkou konzistencí. Neucpává póry, pleť nijak nezatěžuje a nechává ji dýchat. Jeho předností je to, že krásně sjednotí odstín vaší pleti a pomůže vám zamaskovat menší barevné nesrovnalosti. Pupínky s ním sice nezakryjete, zato si vás získá svým pečujícím složením. Kromě UV filtrů v BB krému často nechybí kyselina hyaluronová či antioxidanty, takže pleť chrání nejen před spálením, ale i vznikem vrásek a pomáhá ji hydratovat. Oproti běžnému tónovacímu krému pak má navíc tu výhodu, že se přizpůsobí tónu vaší pleti.

CC cream pro povzbuzení unavené pleti

Že zatím vůbec netušíte, co to je CC cream? Pojďte se s ním tedy ve stručnosti seznámit. CC cream v sobě spojuje výhody make-upu, korektoru, hydratačního krému i séra proti vráskám. A to zní velmi lákavě, že? Stejně jako jeho předchůdce se přizpůsobuje přirozenému tónu pleti a opět krásně sjednocuje její odstín. Jeho hlavním účelem je ale krytí barevných nerovností (podle zkratky CC – color corrrecting), takže navíc bojuje proti zarudnutí či pigmentovým skvrnám. Pleť také krásně rozjasňuje a díky UV filtrům ji chrání před škodlivými vlivy UV záření, aniž by se usazoval ve vráskách.

Korektor k zakrytí všech nedostatků

Nenadchnul-li vás CC cream ani nechcete používat hutnější make-up, i když vás trápí pleťové nedostatky, vsaďte na korektor. Na počkání vyzmizíkuje nejen pigmentové skvrny, ale i kruhy pod očima, červené žilky nebo pupínky. Jakmile ho pomocí štětečku nebo pěnového aplikátoru nanesete přímo na problematické partie, pleť už stačí jen přepudrovat, a můžete vyrazit do světa.

Při výběru však pamatujte na to, že musí opravdu dokonale sedět k vašemu tónu pleti, aby na obličeji nebyl patrný. Případně si můžete pořídit žlutý (kryje fialové kruhy pod očima), zelený (na zarudlá místa či žilky), fialový (neutralizuje žluté podtóny pleti), růžový (na pigmentové skvrny a znaménka) nebo modrý (na tmavé kruhy pod očima).