Dárek k nákupu od 1500Kč

Přírodní desinfekce na ruce

Co by měl dezinfekční gel vlastně obsahovat?

Antibakteriální gely představují skvělou volbu v případě, kdy člověk nemá možnost si umýt ruce vodou a mýdlem. Přijdou vám tak vhod například na cestách, po použití veřejného WC nebo třeba před svačinou v práci. Stačí trochu gelu nanést na ruce, promnout, a je to. Zaručeně z pokožky odstraní nejen veškeré nečistoty, ale i nevítané maličké návštěvníky, kteří mohou být původci různých nemocí.

Základem čisticího gelu je líh, bez toho to prostě nepůjde. Aby byla dezinfekce na ruce opravu účinná, měla by dle stanov WHO obsahovat minimálně 60-70 % denaturovaného alkoholu. Ten totiž účinně hubí bakterie, viry i některé další patogeny. Jakmile ho nanesete na pokožku, do 60 vteřin úspěšně zničí až 99,9 % bakterií a virů. A to je přesně to, čeho chceme (nejen) v době koronavirové dosáhnout. Je ale třeba si připomenout, že dezinfekční účinek pomine po nějakých 15 minutách, takže poté budete gel muset použít znovu.

No jo, jenže on ten alkohol sice z rukou odstraní nevítané patogeny, jenže spolu s tím může při častém použití také narušit přirozenou kožní bariéru, která pak nefunguje tak, jak má. Pokožka se tak navíc snadno vysuší, podráždí a může být začervenalá nebo začne nepříjemně svědět. Nejlepší desinfekce na ruce je proto taková, která obsahuje přidané látky jako přírodní glycerin či šťávu z Aloe vera. Ty totiž vynikají svými hydratačními účinky, takže pokožku rukou ochrání před vysušením a zanechají ji na dotek vláčnou a hebkou.

Vyzkoušejte přírodní dezinfekci

Přemýšlíte, který antibakteriální gel zvolit, aby ho mohla používat celé rodina? Jako dezinfekce pro děti i dospělé bezvadně poslouží například bezoplachový čisticí gel Coslys, který najdete v našem sortimentu. Jeho složení je obohacené o již zmíněný glycerin i šťávu z Aloe vera, takže se nemusíte bát toho, že vy vysušoval či dráždil pokožku rukou. Příjemným bonusem je pak to, že je obohacený o éterické oleje z levandule či kafru. Dodávají čisticímu gelu krásné aroma, které pokožku vašich rukou příjemně provoní, ale zároveň také nabízejí výborné antibakteriální či antiseptické účinky. Podobně působí i další éterické oleje, ale o tom si povíme zase až někdy příště.