Dárek k nákupu od 1500Kč

Letní péče o vlasy

Letní počasí dává našim vlasům pořádně zabrat. Nejenže jim bere barvu, ale také je celkově oslabuje. Kadeře jsou pak často nejen vysušené, nebo se naopak přehnaně mastí, ale také se jim začínají třepit konečky. Jak o ně tedy ve vedrech správně pečovat?

Horké dny plné ostrých slunečních paprsků jsou náročné nejen pro naši pokožku, ale stejně tak představují zátěž pro naši korunu krásy. Pokud i vy každé léto bojujete s tím, že vaše vlasy postrádají lesk, nepříjemně krepatí nebo jsou splihlé, poradíme vám, jak o ně správně pečovat. stačí dodržet pár kroků, a uvidíte, že se vaše kadeře opět rozzáří krásou i zdravím.

Dopřejte vlasům letní sestřih

Nebaví vás každý den vymýšlet letní účesy, které vám uleví od pocitu horka? Není nic snazšího než vyrazit ke kadeřnici, a vlasy o pár čísel zkrátit. Nejenže se díky tomu zbavíte roztřepených konečků i délek poškozených častým žehlením či fénováním, ale také získáte větší pocit svobody. Kratší účes se vám bude snáz udržovat a vlasy se vám díky němu nebudou lepit ke zpocené pokožce na krku a zádech.

S mytím to nepřehánějte

Dumáte-li nad tím, jak o vlasy v létě pečovat, dejte na onu známou poučku, že „méně je více“. Časté mytí vlasům obecně škodí, o to více v létě, kdy je namáčíte v rybníce nebo moři, více se vám potí pokožka hlavy a podobně. Je-li to tedy možné, interval mezi mytím alespoň o den prodlužte. Vlasy, které jsou u pokožky už trošku mastné, můžete rafinovaně smotat do drdůlku nebo copu. V případě nouze pak sáhněte po suchém šamponu, který účes během minutky krásně osvěží.

S fénováním buďte opatrní

Ono tedy nejen foukání horkým vzduchem, ale i časté žehlení či kulmování vlasům vůbec neprospívá. Nadměrně je zatěžuje horkem, které je nejen vysušuje, ale může je i poškodit. Nejlepší je zkrátka nechat vlasy volně uschnout a zbytečně neměnit jejich přirozený tvar. Pokud se ale bez fénu či žehličky neobejdete, upravujte kadeře při co nejnižší teplotě a také nezapomínejte na použití kosmetiky, která jim dopřeje tepelnou ochranu.

Vlasy chraňte stejně jako pokožku

Ochrana vlasů před sluncem je stejně důležitá jako ochrana pokožky. Kadeře se sice spálit nemohou, nicméně UV záření v kombinaci se slanou vodou či chlorem jim rozhodně neprospívá. Pramínky nejen přicházejí o potřebné živiny, ale také se celkově vysušují a mají tendenci se více lámat nebo třepit. Na léto si tak určitě pořiďte vhodnou kosmetiku, která vlasy ochrání před působením náročných vlivů, a když to bude možné, nasaďte klobouk či jinou pokrývku hlavy.

Nezapomínejte na regeneraci

Samotný šampon, ať už je sebekvalitnější, přes léto rozhodně nestačí. Zatížené vlasy potřebují dostatečnou výživu, aby zůstaly krásné a silné. Není tedy vůbec od věci dopřát jim hloubkovou péči, a to alespoň jedenkrát do týdne. Ideální jsou nejrůznější hydratační či regenerační masky, které ve vlasovém vláknu nejen uzamykají potřebnou vlhkost, ale také kadeře celkově regenerují a usnadňují rozčesávání.

Nepodceňte ani výživu

Aby byly kadeře zdravé, potřebují nejen kvalitní péči, ale i dostatečný příjem vitaminů a minerálů. Ty je samozřejmě nejlepší přijímat ze stravy, ale chybu neuděláte ani užíváním kvalitních doplňků stravy. Především v létě se doporučuje vsadit hlavně na betakaroten, vitaminy skupiny B a zinek. Vlasy díky nim budou lépe chráněné před působením UV záření, nadměrným vypadáváním i tvorbou lupů a pokožka hlavy zůstane lépe hydratovaná.