Dárek k nákupu od 1500Kč

Kdy začít s péčí proti vráskám

Vráskám se nejde zcela vyhnout

Stárnutí je naprosto přirozený proces. A týká se samozřejmě i pleti, v níž s přibývajícím věkem ubývá produkce kolagenu i elastinu. Pleť tak ztrácí svou pevnost a pružnost, není tolik vypnutá a začínají se tvořit nejen jemné linky, ale postupně i hlubší vrásky. Odolejte ale zásahům estetické medicíny, díky nimž byste vypadali o generaci mladší. Dopřejte své pleti raději takovou přírodní péči, která vrásky na čele i jinde na obličeji ještě na pár let zažene, a vy přitom nebudete působit jako chodící figurína.

Zvolené produkty přizpůsobte věku

Ve dvaceti opravdu není třeba používat silný liftingový krém. Ten raději přenechte své o generaci starší mamince nebo tetě. Pokud je vám mezi 25 a 30, postačí vám lehčí přípravky. Po pětatřicítce už jsou vhodné omlazující krémy, a jakmile překročíte práh 40 let, můžete bez obav sáhnout po liftingové péči. Tohle rozdělení není vůbec náhodné. Spousta produktů proti stárnutí totiž obsahuje látky, které mladší pleť vůbec nepotřebuje. Jde například o složky urychlující obnovu kožních buněk. A to v nižším věku, kdy se pleť ještě sama dobře regeneruje, tak nějak postrádá smysl.

Péči o pleť není radno podcenit

I když si přírodní krém proti vráskám půjdete koupit až v pětadvaceti, o pleť byste měli pravidelně pečovat i dávno předtím. Nejde přitom jen o kosmetiku, ale i o celou řadu dalších věcí. Ve stravě, v níž by mělo být minimum nezdravých tuků, alkoholu a kofeinu, nezapomínejte na dostatek vitaminů (hlavně A, C, E, biotin) nebo omega-3 mastných kyselin. Ty jsou pro prevenci vrásek stejně nezbytné, jako dostatek spánku nebo pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu. Pamatujte také na dostatečnou hydrataci, pravidelné každodenní čištění a odličování pleti nebo ochranu před sluncem v podobě krémů/make-upu s SPF.

Vybírejte si vhodné krémy proti vráskám

Hotovým pokladem, který pomáhá potlačit předčasnou tvorbu vrásek, je čistý arganový olej Eliah Sahil. A čím to je? Obsahuje totiž bohaté množství antioxidantů, jakož i polynenasycených mastných kyselin a vitaminu E. Pleť tak nejen vyživuje, ale rovněž stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu, čímž přispívají ke zjemnění vrásek. Používat ho přitom můžete začít už kolem dvacítky, a to na celý obličej včetně očních kontur. Ideální je nanášet jej na vyčištěnou, navlhčenou pleť a krouživými pohyby jemně vmasírovat.

Je vám kolem 30, kdy na obličeji bývají patrné první vrásky a drobné linky? Dopřejte své pleti lehoučký denní fluid Mádara Smart Antixodants. Tahle anti-age péče má recepturou speciálně vyvinutou na první známky stárnutím a díky spojení bylinných extraktů je plná antioxidantů. Podporuje nejen hydrataci pleti, ale i její celkovou regeneraci, a zanechává tak pleť o poznání pevnější i pružnější. Právě díky tomu se z vašeho obličeje ztratí jemné rýhy, pleť zůstane úžasně vláčná a získá rozjasněný, zdravě vypadající vzhled.

Patříte-li k dámám ve věkové kategorii 40+, můžete do své pravidelné péče již zařadit liftingové sérum pro omlazení pleti Mossa V-LIFT. Udrží zralou pleť vyživenou i patřičně hydratovanou, ochrání ji před negativními dopady volných radikálů a současně ji celkově zregeneruje. Obsahuje aktivní látky v podobě jojobového oleje či výtažků ze severského ovoce, které podpoří produkci kolagenu, sníží viditelnost vrásek a budou fungovat i jako prevence jejich dalšího vzniku. Sérum se používá na vyčištěnou pleť a můžete přes něj nanášet ještě krém.