Dárek k nákupu od 1500Kč

Jak na vrásky kolem očí

Stárnutí je zcela přirozený proces, kterému se člověk zkrátka nevyhne. S kvalitní, a především pravidelnou péči ho lze ale výrazně zpomalit. Jak tedy pečovat o křehkou pleť v okolí očí, aby zbytečně neprozrazovala váš věk hned na první pohled?

Proč se vrásky hlásí o slovo

Vrásky kolem očí jsou něčím, na to se netěší asi nikdo z nás. Vznikají především z toho důvodu, že se s rostoucím věkem snižuje tvorba kolagenu. Pleť postupně ztrácí svou mladistvou pevnost a pružnost, a navíc tu působí gravitace. Postupně se tak začínají tvořit jemné rýhy, a později i hlubší vrásky. Na vině je však kromě přirozeného stárnutí i fakt, že v pleti kolem očí chybí póry, díky nimž se pleť promašťuje a udržuje se vláčná.

Péče musí být jemná

Chcete-li si udržet svěží, rozzářenou pleť v okolí očí, je potřeba chovat se k ní opravdu citlivě. A platí to už při odličování. Až příště vezmete do ruky vatový tamponek či ubrousek, zapomeňte na drastické drhnutí ani na obličej příliš netlačte. Dejte přednost plynulým, jemným pohybům, díky nimž se pleť i tak krásně vyčistí, aniž by se zbytečně podráždila. K odličování řasenky, linek a stínů pak používejte šetrný dvoufázový odličovač, který si bez potíží poradí i s voděodolnými produkty. Krém či sérum, jež pak budete používat, vždy do očního okolí jen lehce vklepejte a pak ho velmi jemně rozetřete směrem ven.

Hydratace je vždy základ

Zdobí-li vaše oční okolí vrásky, je nutno dopřávat pleti pořádnou dávku hydratace. A nemluvíme přitom jen o tom, že se máte pořádně napít. Je třeba také sáhnout po kosmetice, která obsahuje kyselinu hyaluronovou či speciální peptidy. Tyto látky totiž dokážou velmi účinně vázat vlhkost, a pleť tak udržují krásně hydratovanou. Mimoto ji pomáhají zklidňovat, odstraňují z ní otoky a pomáhají vyhlazovat jemné linky i výraznější mimické vrásky.

Bez kvalitního krému ani ránu

Až si budete kupovat krém na oční vrásky, vyhněte se univerzálnímu hydratačnímu krému, a raději se zaměřte na produkty speciálně určené pro tuto oblast. Mají totiž lehčí konzistenci a rychle se vstřebávají. Vybraný krém nanášejte na pleť poctivě každý večer, a to až po tom, co ji důkladně vyčistíte. Jedině tak budou mít aktivní látky jako koenzym Q10, retinol či kolagen šanci se dobře vstřebat a cíleně působit nejen na vrásky, ale i na další známky stárnutí.

Síla přírodních olejů

Pokud vám z nějakého důvodu více sedí oleje, případě olejová séra, můžete je vyzkoušet i při péči o oční okolí. Vhodný je kupříkladu arganový, olivový či kokosový olej. Jsou totiž bohaté na látky s antioxidačními a anti-age účinky. Podporují hydrataci a zanechávají pleť nejen vyživenou, ale i krásně vyhlazenou a pružnou. Nanášejte je ale výhradně na navlhčenou pleť, aby ji naopak nevysušily nebo nepodráždily.

Se slunečními paprsky opatrně

Nejen během horkých letních dnů, ale i kdykoliv jindy po celý rok je vhodné pleť chránit před škodlivým UV zářením. To totiž způsobuje nejen spálení či podráždění pleti, ale z dlouhodobého hlediska může mít na svědomí i její předčasné stárnutí. Nezapomínejte tedy používat oční, nebo alespoň denní pleťový krém s SPF. U očního okolí, které je velmi křehké, vám plně postačí ochranný faktor s číslem 15.

Důležitá je i životospráva

Pokud nechcete, aby vás vrásky pod očima trápily už v mládí, je nutno se kromě kosmetické péče zaměřit i na celkový životní styl. Na vrásky obecně platí dostatek kvalitního spánku, důsledný pitný režim a vyvážená strava bohatá nejen na makronutrienty, ale i na vitaminy a minerální prvky. Čemu byste se určitě měli vyhnout, je kouření, a kvalitě vaší pleti určitě nepřidá ani dlouhodobý stres, takže se snažte si se vším zbytečně „nedělat vrásky“.