Dárek k nákupu od 1500Kč

Hydratace pleti v zimě

Proč pleť vlastně hydratovat

Naše kůže se ze 70 % skládá z vody. Přibližně 12 % z tohoto množství se pak nachází v její povrchové vrstvě, kterou nazýváme pokožka (u obličeje pak mluvíme o pleti). Kosmetika s hydratačními účinky má za úkol v pleti udržet optimální míru vlhkosti. Jedině v případě, že bude vaše pleť dostatečně hydratovaná, bude vypadat svěže a zdravě. Zároveň bude příjemně uvolněná, na dotek jemná a také chráněná před škodlivými vnějšími vlivy. A právě vlivy jako nízké venkovní teploty, a naopak přetopené místnosti, vedou k tomu, že se pleť snáz vysuší.

Jak poznat, že pleť žízní

Přemýšlíte, jak poznat dehydratovanou pleť? Na první pohled vypadá stejně jako ta suchá, ovšem s tím rozdílem, že se nejedná o dlouhodobý, nýbrž krátkodobý stav způsobený ztrátou vody. Právě nedostatek vlhkosti může tedy trápit i normální, smíšenou nebo mastnou pleť. A jaké jsou projevy toho, že pleť volá po hydrataci? Kromě toho, že je na dotek suchá, a často i šupinatí, ztrácí zdravý jas, působí na pohled zašedle a může nejen nepříjemně pnout, ale také být začervenalá.

Hydratační krém je základ

Jakmile zpozorujete, že vaše pleť trpí nedostatkem vláhy, je třeba sáhnout po hydratační kosmetice. Na zimu jsou místo lehkých krémů vhodné spíše hutnější, mastnější produkty, jako je třeba tento. Hledejte ideálně takové, které obsahují vyšší podíl tuků (přírodních olejů a másel) a složky typu kolagen, kyselina hyaluronová, urea nebo aminokyseliny. Pleť díky takovému krému zůstane nejen hydratovaná, ale současně bude chráněná před nepřízní počasí.

Pomohou i masky či séra

Příjemnou cestou, jak hydratovat pleť, jsou kromě denních a nočních hydratačních krémů také pleťové masky. Používají se jednou až dvakrát do týdne a pleti kromě tolik potřebné vlhkosti dodají i množství živin, vitaminů a minerálních látek. Hloubkově čisticím maskám se ale vyhněte, protože mohou pleť zbytečně přesušit. Zvolte raději ty vyživující či tonizační, které mohou mít jak krémovou, tak gelovou texturu nebo využívat technologii hloubkově napuštěného plátýnka.

Rty potřebují extra péči

Jestli je v oblasti kosmetické péče partie těla, na kterou často zapomínáme, pak jsou to naše rty. Jejich pleť je přitom mimořádně jemná, a tím pádem trpí působením mrazu o to víc. Naprostým základem by pro vás tedy v zimě měl být balzám na rty, který můžete používat kdykoliv během dne. Balzám může opět obsahovat přírodní másla a oleje, ale třeba i včelí vosk, a křehkou pleť rtů tak ochrání před popraskáním, které dokáže být dost bolestivé.

Náš tip: Pokud vám rty přece jen popraskají, dopřejte jim SOS kúru v podobě medu. Ten naneste v tenké vrstvě a nechte alespoň 15 minut působit. Poté ho můžete odstranit pomocí kosmetického tamponku, nebo jednoduše olíznout. Pleť vašich rtů se zklidní, zůstane nejen vyživená, ale i úžasně hladká a bude se rychleji regenerovat.

Bez pitného režimu to nepůjde

Dodržovat pitný režim v zimě nám jde většinou hůře než v létě. Tím, že nám není vedro, nemáme tolik potřebu se napít. Žízní pak trpí nejen organismus jako celek, ale právě i naše pleť. Nezapomínejte tedy ani v chladných měsících pravidelně doplňovat tekutiny. Obecně platí, že je třeba vypít cca. 40 ml vody na 1 kg tělesné hmotnosti. Pokud víte, že vám to dělá problémy, mějte na pracovním stole neustále postavený hrnek čaje nebo džbánek s vodou, případně využijte aplikace do mobilu, které vám pitný režim pomohou ohlídat.