Dárek k nákupu od 1500Kč

Esenciální olej tymián thymol BIO 5ml- TERPENIC

Novinka
Značka: Terpenic
299 Kč 299 Kč / 1 ks
Skladem (9 ks)

Čistý přírodní esenciální (éterický) olej z tymiánu (thymol) španělské značky Terpenic vhodný i k použití do potravin. BIO certifikovaný. S typickým výrazným thymolovým aroma.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Specifikace: 100% čistý přírodní integrální esenciální olej získaný kompletní destilací rostliny, chemotypovaný

  • Kategorie produktu: potravinářské aroma
  • Destilovaná rostlina: Thymus vulgaris (tymián obecný, tymián mateřídouška, mateřídouška obecná), kvetoucí nať
  • Chemotyp: thymol
  • Místo původu:  Španělsko, nebo Francie (v závislosti na dostupné šarži)
  • Užití: vnitřní (potravinářské), vnější (kosmetická surovina, parfemace)
  • Kvalita: BIO certifikovaná
certifikováno jako BIO potravina dle legislativy ČR a EU
 

Vnější užití

(jako ingredience do aromaterapeutických směsí, kosmetiky, difuzéru, vonných kompozic…)Jako ingredienci do produktů k aplikaci na pokožku používejte vždy v přiměřeném ředění. Je dermokaustický, je třeba ho důkladně ředit dle účelu, ke kterému ho používáme.Jeho vůně celkově stimuluje a tonizuje.Známý jako výrazný esenciální olej nevonící širokému spektru patogenů. Uplatňuje v řadě produktů.Protože je dráždivý, způsobuje zahřátí a zrudnutí pokožky. Používá se proto do produktů používaných při zánětlivých kloubních onemocněních.Řadí se mezi afrodiziaka.

Kulinářské užití

Esenciální olej můžeme použít jako přírodní potravinářské aroma, ať už v tradiční kuchyni, nebo moderní kreativní gastronomii. Propůjčí receptům svoji chuť a vůni a pomůže zpestřit jídelníček.Vždy dbáme na bezpečné užití esenciálních olejů. Zásadně se nepoužívají k přímé spotřebě v čistém stavu. Vždy je třeba je dostatečně naředit a respektovat jejich lipofilní povahu - tedy schopnost rozpustit se v tucích/alkoholu a neschopnost mísit se s vodou. V případě, že je chcete smísit s vodou, můžete použít například tento solubilizátor.V závislosti na dávkování u vybraných olejů doporučujeme zohlednit možné kontraindikace.

Doplňkové parametry

Kategorie: Aromaterapie
Objem: 5 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Snímek obrazovky 2023-06-20 115334

Katalánská společnost která se řadu let zabývá  produkcí prémiových esenciálních olejů, hydrolátů, rostlinných olejů, aromadifuzérů, kosmetických surovin a mnoha dalších přírodních produktů té nejvyšší kvality.Všechny  produkty jsou autentifikované a v té nejvyšší možné kvalitě. To díky spojení hlubokých znalostí a zkušeností týmu a lásky, kterou k produktům a své práci sdílejí.

Díky vysoké kvalitě je jejich užití velmi univerzální - od difuze a hobby užití přes gastronomii až po léčivé přípravky. Pro takové účely Vám poskytneme potřebnou dokumentaci k produktům, včetně výsledků analýzy složení.

Snímek obrazovky 2023-06-20 122234