Dárek k nákupu od 1500Kč

Esenciální olej eukalyptus globulus 10ml- TERPENIC

Novinka
Značka: Terpenic
140 Kč 140 Kč / 1 ks
Skladem (>10 ks)

Čistý přírodní esenciální (éterický) olej z eukalyptu globulu španělské značky Terpenic. Získaný kompletní destilací, takže eukalyptolu jen v něm „tak akorát“. Vnese svoji typickou příjemnou vůní do kosmetiky, vonných směsí i bylinných preparátů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% čistý přírodní integrální esenciální olej získaný kompletní destilací rostliny, chemotypovaný

  • Kategorie produktu: potravinářské aroma
  • Destilovaná rostlina: Eucalyptus globulus (blahovičník kulatoplodý, blahovičník australský, bílý eukalypt), listy
  • Chemotyp: 1,8-cineol (eukalyptol)
  • Místo původu: Čína, nebo Španělsko (v závislosti na dostupné šarži)
  • Užití: vnitřní (potravinářské), vnější (kosmetická surovina, parfemace)
  • Kvalita: konvenční

Vnější užití

(jako ingredience do aromaterapeutických směsí, kosmetiky, difuzéru, vonných kompozic…)Jako ingredienci do produktů k aplikaci na pokožku používejte vždy v přiměřeném ředění.Jeho vůně podporuje mentální bdělost, působí proti vyčerpání. Zlepšuje a desinfikuje vzduch. Pomáhá eliminovat pachy.V kosmetice se používá mimo jiné pro svoji schopnost podpořit regeneraci buněk. Najdeme ho taky v produktech ústní hygieny - pastách, ústních vodách... A v přípravcích k ošetření bolavých svalů a kloubů. Přidává se do deodorantů pro svoje dezodorizační účinky.Taky funguje proti některým druhům hmyzu, speciálně, pokud ho použijeme společně s dalším esenciálním olejem s citrusovou vůní.

Kulinářské užití

Esenciální olej můžeme použít jako přírodní potravinářské aroma, ať už v tradiční kuchyni, nebo moderní kreativní gastronomii. Propůjčí receptům svoji chuť a vůni a pomůže zpestřit jídelníček.Vůně eukalyptu je svěží, čerstvá a spojíme si ji většinou s bonbony a žvýkačkami. Hodí se tak v prvé řadě do cukrovinek a taky bylinných sirupů. Eukalyptus se rovněž přidává do želé a používá se k přípravě dezertů s ovocem. Ochucuje se jím máslo, přidává se do kysané smetany. Používá se i do alkoholických nápojů, včetně koktejlů.Vždy dbáme na bezpečné užití esenciálních olejů. Zásadně se nepoužívají k přímé spotřebě v čistém stavu. Vždy je třeba je dostatečně naředit a respektovat jejich lipofilní povahu - tedy schopnost rozpustit se v tucích/alkoholu a neschopnost mísit se s vodou. V případě, že je chcete smísit s vodou, můžete použít například tento solubilizátor.V závislosti na dávkování u vybraných olejů doporučujeme zohlednit možné kontraindikace.

Doplňkové parametry

Kategorie: Aromaterapie
Objem: 10 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Snímek obrazovky 2023-06-20 115334

Katalánská společnost která se řadu let zabývá  produkcí prémiových esenciálních olejů, hydrolátů, rostlinných olejů, aromadifuzérů, kosmetických surovin a mnoha dalších přírodních produktů té nejvyšší kvality.Všechny  produkty jsou autentifikované a v té nejvyšší možné kvalitě. To díky spojení hlubokých znalostí a zkušeností týmu a lásky, kterou k produktům a své práci sdílejí.

Díky vysoké kvalitě je jejich užití velmi univerzální - od difuze a hobby užití přes gastronomii až po léčivé přípravky. Pro takové účely Vám poskytneme potřebnou dokumentaci k produktům, včetně výsledků analýzy složení.

Snímek obrazovky 2023-06-20 122234