Doprava zdarma od 1200Kč

Anaé by Ecodis pratelné odličovací tamponky 10 ks

289 Kč 289 Kč / 1 ks
Skladem (1 ks)

Jemňoučké tamponky z biobavlny s certifikací GOTS pomohou perfektně odlíčit a vyčistit pleť, aniž by zatěžovaly planetu jednorázovým odpadem. Okraje vykutálených tamponků jsou prošité pěti veselými barvami a hezky pospolu je drží praktická síťka z biobavlny. Tu můžete použít při praní tamponků, jemného prádla nebo k přepravě různých drobností.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Francouzská značka Ecodis vám vyrazí dech svým odhodláním měnit svět k lepšímu. Do každodenního života přináší lidem praktické pomocníky z obnovitelných materiálů, co dlouho vydrží a díky promyšlenému ekologickému balení ušetří zbytečné jednorázové obaly. Vychytávky do domácnostiúklidové i hygienické pomůcky z šetrných přírodních materiálů vám podají ruku na cestě k udržitelnějšímu životu. Umožní vám snížit vaši ekologickou stopu, lépe pečovat o své zdraví a méně utrácet. Ecodis tak bez nadsázky mění životy.

Odličování s tamponky Ecodis je stejné jako s těmi běžnými, jen je po použití místo vyhození zkrátka vyperete a s radostí použijete znovu.

Síťka, ve které vám tamponky přijdou, vám usnadní skladování i praní. Pojídací pračky tak budou mít smůlu. Tampónky můžete prát s běžným prádlem na 40 - 60 °C.

Aby vám vydržely co nejdéle, nepoužívejte na ně aviváž, nebělte je prostředky na bázi chlóru, nečistěte je chemicky, nežehlete a nesušte v sušičce.

Můžu si s tamponky odlakovat i nehty?

Ano, můžete. Upozorňujeme ale, že tamponky zůstanou zabarvené, barva laku se z nich zcela vyprat nedá. Takové tamponky už pak není možné použít na pleť či tělo a bohužel nemají ani tak dlouhou životnost, jako když je budete používat pouze na odličování.

Proč biobavlna?

Bavlna v BIO kvalitě je šetrná nejen k vaší pokožce, ale také k přírodě. Její produkce totiž nezatěžuje životní prostředí ani zdaleka tolik, jako bavlna konvenční.

Biobavlna se pěstuje bez použití geneticky modifikovaných osiv, chemických pesticidů nebo umělých hnojiv, které mohou ve vláknech zůstat a dostat se tak do kontaktu s pokožkou či sliznicí. Běžně pěstovaná bavlna je totiž nejvíce sprejovanou rostlinou světa. Ačkoliv zabírá pouze necelá 3 % ze světově obdělávané půdy, spotřebuje zhruba 25 % všech insekticidů a 10 % všech herbicidů vyrobených na světě.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Kosmetické pomůcky
TYP: Ostatní
TYP - POPIS: Ostatní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cropped-logo_ecodis

„Chuť pro inovace, hledání harmonie a spravedlivé rovnováhy ve vztazích s našimi zaměstnanci, našimi dodavateli a našimi zákazníky, pocit naší odpovědnosti vůči planetě a jejím obyvatelům, charakterizují naše volby a naše zásoby. » Didier Le Gars, tvůrce a ředitel Ecodis.

 Čím je ecodis tak skvělé

  • Produkty s přidanou hodnotou. Loga značek firmy Ecodis najdete přilípnutá jen na takových produktech, které opravdu pomáhají měnit svět. Ať už tím, že vám budou sloužit déle než jejich konkurenti, obnovitelnými materiály, snadnou recyklovatelností či skvělou rozložitelností. 
  • Zodpovědností. Práce pro lidi v Ecodisu nekončí prodejem jejich výrobků. Zodpovědně se staví ke všem dopadům, které jako jednotlivci i firma vytváří na životní prostředí. Své produkty proto vyvíjejí s co nejnižší spotřebou zdrojů.
  • CO2 neutralitou. Firma každý rok kalkuluje emise CO2, které svými aktivitami vyprodukuje. Ty posléze kompenzuje skze podporu dobročinných organizací s ekologickým přesahem tak, aby její celkový roční balanc CO2 byl nulový, tedy neutrální. 
  • Zero waste iniciativou. Jednorázové obaly a neobnovitelné materiály nikdy nebyly pro Ecodis tou pravou cestou. Produkty proto balí do materiálů, které se dají snadno recyklovat nebo se v přírodě bez problému rozloží. Zero waste myšlence se dál přibližují také svými multifunkčními produkty z několika základních ingrediencí, které jsou šetrné k přírodě, zdraví a díky jejich širokému využití také k vaší peněžence.

 Snímek obrazovky 2023-03-02 092028Znovupoužitelné obaly

Aby se v Ecodis co nejvíce přiblížili konceptu zero waste, své produkty balí a stáčí do ekologických obalů a znovupoužitelných nádob. I zde tak Ecodis dělá, co může, k vymýcení neudržitelných návyků, které jsme si ve společnosti při nakupování vytvořili.  

Solidaritou k uhlíkové neutralitě

Ecodis podporuje na 30 ekologických a dobročinných projektů po celém světě. Kolem 0,5 % obratu firmy věnují lidem v nedostatku ve Francii nebo dobročinným a ekologickým projektům v zahraničí.

Ve Francii se zapojili například do podpory místních farmářů, kterým pomáhají udržet a obnovit biodiverzitu úrody, stejně tak podporují ekologický způsob zemědělství, který respektuje půdu, přírodu i farmáře. Mimo to poskytují také humanitární pomoc ve formě jídla, oblečení či hygienických potřeb do uprchlických táborů ve Francii.