Radico Henna BIO (100 g) Zobrazit větší

Radico Henna BIO (100 g)

165,00 Kč s DPH

skladem

Nový produkt

Henna není jen barva. Je to léčivý rituál, který vaše vlasy zahrne dosud nepoznanou péčí. Lesklé, silné, zdravé navenek i uvnitř.

Více informací

+

Parametry

SloženíBIO
Objem100 g
Druh vlasůvšechny typy vlasů
Konzistencesypká

Více informací

Henna je vlastně tropická rostlina z čeledi kyprojovitých (Lawsonia inermis neboli Hennovník bílý), délky 2-6 metrů. Vypadá jako keřík se světle zelenými podlouhlými listy. Roste v tropech a subtropech v jižní Asii, Africe a Oceánii. Označení henna se dnes často používá jako zevšeobecnění pro všechny přírodní barvy. Odstín samotné henny je však do oranžova/mahagonova.

Kromě červených odlesků henna dodá vašim vlasům sílu, ochrání je před vypadáváním, lupy nebo třepením. 

Prášek samotné henny můžete použít jak k samostatnému barvení, tak jako vlasovou kúru. Součástí tohoto balení nejsou žádné další pomůcky pro nanášení.

Jak barvu správně používat?

  • 20-30 g prášku na krátké vlasy
  • 40-60 g prášku na vlasy s délkou po ramena
  • 70-100 g prášku na dlouhé vlasy
  1. Optimální možství prášku smíchejte s horkou vodou v poměru 1:3 (1 díl prášku ku 3 dílům vody). Operativně můžete přidat vodu nebo prášek tak, abyste docílili konzistence podobné jogurtu nebo kečupu. Směs nesmí být příliš hustá ani příliš řídká. 
  2. Barvu aplikujte vždy na čerstvě umyté a vysušené vlasy (nemusí být úplně suché, ale alespoň mírně proschnuté). S aplikací začněte u kořínků vlasů a postupujte po celé délce vlasů. Barvu vždy nanášejte ihned po namíchání. Neměla by být úplně horká (abyste si neopařili pokožku hlavy), ale určitě čím teplejší se na vlasy dostane, tím lépe. Na šedé vlasy je třeba použít o něco větší nános barvy.
  3. Po aplikaci vlasy zakryje ideálně čepicí a navrch ještě ručníkem. Je potřeba, aby zůstaly co nejvíce v teple. Po dobu působení je zároveň možné použít pro zesílení účinku teplo, například z fénu na vlasy.
  4. Nechte barvu působit minimálně po dobu 60 minut. Pokud chcete docílit tmavšího odstínu nebo překrýt šediny, doporučujeme delší dobu působení. Barva může být na vlasech třeba 2 - 3 hodiny. Protože se jedná pouze o rostliny, nemusíte se o své vlasy bát.
  5. Po uplynutí požadované doby působení barvu smývejte pod teplou tekoucí vodou, dokud nebude voda čirá a bez zabarvení. Není třeba používat šampon ani jiné přípravky. Barva se o vlasy postará sama o sobě. Dále si vlasy vysušte nebo upravte běžným způsoben, jak jste zvyklí. 
  6. Barva v průměru vydrží 2-3 týdny. S dlouhodobým barvením se doba zvyšuje.

Recenze

Žádný názor zákazníka v tuto chvíli.

Musíte být pro psaní komentářů!