Doprava zdarma od 1000Kč

Endles Binchotanová tyčinka

Neohodnoceno
Značka: Endles
190 Kč
Skladem (5 ks)

Binchotan neboli aktivní uhlí se v Japonsku používá jako tradiční prostředek k přírodní a zdravé filtraci vody již od 17. století. Snižuje množství chlóru, váže na sebe nečistoty a případné chemikálie, dodává vodě minerály (jako vápník, hořčík nebo draslík) a vyrovnává pH.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tyčinka vám bude zpříjemňovat pitný režim zhruba půl roku. Následně s ní můžete vyživit rostliny nebo ji použijte jako pohlcovač pachů.

Výrobce doporučuje tyčinku před prvním použitím vyvařit. Čistě z hygienických důvodů. Tyčinku hoďte do litru pitné vody, ideálně ve skleněné karafě nebo lahvi. Již po hodině je voda z velké části \"přefiltrovaná\", ale nejlepšího efektu dosáhnete po několika hodinách působení (nejlépe přes noc). Doporučujeme tyčinku nechat v lahvi a prostě jen průběžně doplňovat vodu - tak to sami děláme. Binchotam sníží množství chlóru, vodě dodá minerální látky a jemně nasládlou chuť. Po 4-6 měsících ho vyměňte za nový.

  • Tyčinku opláchněte vodou a umyjte kartáčem. Nepoužívejte čisticí prostředek.
  • Převařte ji ve vodě po dobu 10-30 minut.
  • Nechte volně uschnout - nejlépe na slunci. 
  • Tyčinka by tímto procesem měla z mikropórů uvolnit nečistoty a tím obnovit své adsorpční schopnosti.
  • Strčte ho do lednice, botníku nebo do kočičího záchodu. Zkrátka poblíž míst, kde se občas chytáte za nos. Binchotan totiž umí pohlcovat také pachy.
  • Pohnojte s ním rostliny. Zlepší kvalitu půdy a pomůže rostlinkám k rychlejšímu růstu.
  • Šoupněte ho do bot. Tyčinka pomůže vstřebat přebytečnou vlhkost i nepříjemný odér. 

Složení: binchotan neboli aktivní uhlí

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

endles

Privátní značka by Econea, která nabízí vymazlené - 100% ekologické produkty. Produkty, které zlepší kvalitu života nejen Vám, ale také neziskovým organizacím pro které je vyčleněna částka 10% z každého prodaného produkty. Endles pomáhá všem.