🎁 
Dárek ke každé objednávce nad 1 000 Kč
📦 
Doprava zdarma k objednávce nad 900 Kč
Volejte 601 574 222
Po-Pá 10:00-18:00

Tipy, jak si doma vydezinfikovat vzduch

9. říjen 2020

Vyzkoušejte dezinfekci od Odarome

dezinfekce vzduchudezinfekce vzduchu


Ať už se obáváte Covidu-19, nebo vám dělá vrásky obyčejná chřipka, určitě přemýšlíte o tom, jak výskyt virů ve své domácnosti snížit na minimum. Výborná je například přírodní dezinfekce vzduchu COSBIONAT. Kombinuje esenciální oleje z levandule, rozmarýnu, eukalyptu a tymiánu (spolu s malým množstvím alkoholu), a právě díky nim již během 4 hodin z místnosti zaručeně odstraní více než 60 % nežádoucích mikrobů.


Přivoňte si k eukalyptu či tea tree


Dáváte-li přednost jednodruhovým esencím, pak je eukalyptus jedním z nejlepších éterických olejů, který můžete v chřipkové sezóně vyzkoušet. Zaujme vás svou svěží vůní a zregeneruje nejen vaše tělo, ale i mysl. Co vás bude jistě zajímat, je to, že eukalyptus, např. tenhle od Terpenic, nejen působí antisepticky, ale především patří mezi velmi účinně dezinfekce proti virům. Jak ukázaly výzkumy, i když ho do vody přidáte pouhé 2 %, dokáže zahubit až 70 % stafylokoků ve vzduchu.


Dalším éterickým olejem, který budete určitě již znát, je tea tree neboli česky čajovník. Jeho působení je velmi silné. Řadí se mezi přírodní antiseptika, hodí jak pro dezinfekci rukou a drobných ran, štípanců apod., tak jako dezinfekce vzduchu. Využijete ho v době koronavirové i při výskytu různých infekčních onemocnění. Intenzivní kafrovitá vůně čajovníku dokáže účinně vyčistit vzduch od baterií, virů, ale i plísní.


Vsaďte na ravinsaru, borovici nebo tymián


Také rostlinná silice ravinsara, připomínající svým aromatem eukalypt, vám jakožto dezinfekce do vzduchu, poslouží velmi dobře. Je totiž účinným bojovníkem proti širokému spektru infekcí, ale zároveň je vhodná i v období virových onemocnění. Nemusíte se ji ostýchat použít ani při běžné chřipce nebo nachlazení. Úžasně provoní, pročistí a vydezinfikuje váš domov i kancelář, a určitě vás potěší to, že navíc zvýší odolnost těla a ochrání organismus před mikroby.


Když už jsme u těch stromů, nesmíme opomenout ani borovici, již zná asi každý z nás. Kupříkladu borovici limbu s jemnými dřevitými tóny oceníte pro její dezinfekční, antibakteriální a protiinfekční účinky při nachlazení či různých dýchacích obtížích. Z keřů jistě stojí za zmínku tymián. Ten se používá nejen jako přírodní prostředek k odstraňování plísní, bakterií nebo parazitů, ale i jako antiseptikum a platí za poměrně silnou dezinfekci prostor.


Vydezinfikujte si byt citrusy


Jako dezinfekce vzduchu v místnosti rozhodně stojí za vyzkoušení i éterické oleje jako grapefruit nebo citron (ten je mimochodem úžasný např. spolu s borovicí). Grep i citron se velmi často používají nejen k čištění ran, ale i při výrobě dezinfekční sprejů apod. Oba se mohou pochlubit tím, že při výskytu dýchacích potíží silně dezinfikují vzduch, prokazatelně eliminují výskyt plísní, bakterií i virů. Jako bonus vzduch navíc nádherně osvěží a zanechají ho příjemně provoněný.


Jak éterické oleje používat k dezinfekci vzduchu?


Všechny uvedené éterické olej (včetně dezinfekce Odarome) můžete přidávat buď do aromalampy, difuzéru, nebo třeba ionizátoru. Stejně tak vám ale poslouží i obyčejná mistička s vodou, kterou umístíte ke zdroji tepla (např. k radiátoru). Oleje vždy použijte pouze několik kapek (stačit by jich mělo 4-8), protože jsou silně koncentrované.