🎁 
Dárek ke každé objednávce nad 1 200 Kč
📦 
Doprava zdarma k objednávce nad 1 000 Kč
Volejte 601 574 222
Po-Pá 10:00-18:00

Éterické oleje s vůní Vánoc

10. prosinec 2021

Chcete u sebe doma navodit tu správnou vánoční atmosféru? Pak vy vám určitě nemělo chybět alespoň těchto pár esenciálních olejů, které jsou skvělé hlavně do aromalampy. Podpoří vaši relaxaci i rozjímaní a celkově vám zpříjemní čekání na ježíška.

Éterické oleje s vůní VánocÉterické oleje s vůní Vánoc

Jak éterické oleje správně používat

Ještě dřív, než se s vámi podělíme o konkrétní tipy na vánoční vůně, pojďme si říct, jak by se esenciální oleje vůbec měli používat. Pokud jimi chcete provonět interiér, pak se nabízí buď aromalampa, nebo difuzér. Aromalampa, nejlépe keramická, je založena na odpařování pomocí čajové svíčky. Do mističky v její horní části se dá voda s éterickým olejem (cca. 3–5 kapek), a při jejím zahřívání pak dochází k uvolňování vůně do okolí.

Další možností, kterou jistě oceníte hlavně v případě, že máte malé děti, je aromadifuzér. Jedná se o elektrický přístroj, který má uvnitř nádobku na vodu, do níž se přidává éterický olej (opět stačí 3–5 kapiček). Vytváří ultrazvukové vlny, za jejichž pomoci pak vůni uvolňuje do ovzduší, a jakmile spotřebuje veškerou náplň, sám se vypne. Jeho výhodou je oproti aromalampě navíc i to, že zvlhčuje vzduch v místnosti a zbavuje ji různých nečistot.

Sladká kůra skořice

Skořice je nedílnou součástí perníkového koření, a jednoznačně tak patří mezi top vánoční éterické oleje. Kromě toho, že váš domov nádherně provoní, prospěje i vašemu zdraví. Je totiž báječná nejen proti únavě, ale i jako prevence nachlazení a současně podporuje lepší trávení. A to se vám při každodenním pojídání všech těch vánočních dobrot bude určitě hodit.

Šťavnatý pomeranč

Také si bez pomerančů neumíte období adventu představit? Zkuste si z nich pořídit i éterický olej, který patří mezi nejoblíbenější vánoční vůně do aromalampy. Má totiž osvěžující, pozitivní vůni, která vás kdykoliv během dne příjemně povzbudí. Pomeranč ale zlepšuje nejen náladu, ale i schopnost koncentrace a mimo jiné také zmírňuje bolesti hlavy a nevolnosti.

Náš tip: Pomerančový éterický olej moc hezky voní v kombinaci s hřebíčkem a borovicovým jehličím. Tato směs vás příjemně zahřeje na duši a pomůže vám doma vytvořit poklidnou vánoční atmosféru.

Prohřívající hřebíček

Typickou, pronikavou vůni hřebíčku, která je sladce kořenitá, zná asi každý z nás. Stejně jako skořice je typická pro perníčky, a patří neoddělitelně tak patří mezi vánoční esenciální oleje. Věděli jste ale, že se hřebíčku kromě prohřívajících účinků připisuje i pozitivní vliv na trávení nebo dýchací ústrojí? Co se psychiky týče, svou vůní vám dodá jistotu a během předvánočního shonu vám pomůže nabrat nové síly.

Nezaměnitelná vanilka

Sladká vůně vanilky, která se line z kuchyně při pečení rohlíčků, k období adventu prostě neoddělitelně patří. Skvěle si rozumí třeba s jedlí nebo borovicí, ale sluší jí to i doprovodu hřebíčku, kardamomu nebo pomeranče. Vanilka je jak uklidňující a relaxační, tak lehce afrodiziakální, stimuluje regeneraci organismu a příznivě působí na imunitní systém.

Příjemně svěží borovice

Jestli vám něco hned připomene vánoční stromeček, pak je to jistě borovice. Díky svým svěžím, balzamickým tónům je to skvělá vánoční vůně do bytu. Možná jste to netušili, ale kromě toho, že působí povzbudivě, má antibakteriální a protiinfekční účinky. Pomáhá jak na zahleněné dutiny, tak při únavě, a dokonce se doporučuje i při infekcích močových cest.

Hladivá pryskyřice benzoe

Příjemně sladká vůně, která je pro benzoe typická, tak trochu připomíná vanilku. Během přípravy na Vánoce vám pomůže odbourat stres, usnadní vám dýchání a celkově vás pozitivně naladí. Přisuzují se jí ale i pozitivní účinky na zažívání, slinivku a slezinu, a kromě aromalamp a difuzérů se hodí i jako přísada do koupele či masážních olejů.